Керівництво елеваторів «рожевий пил» називає певними незручностями
А ще запевняє, що близько 15 млн грн сплатив в бюджет Дубна за останні 2 роки
Елеватори в місті, а точніше викиди з них – вже давно важлива проблема, яка хвилює містян, місцеву владу і яку активно висвітлюють ЗМІ. Коли ситуація набула значного розголосу, а «рожевого пилу», який особливо турбує мешканців мікрорайонів Страклів та Цукровий, почало з кожним днем ставати все більше, представники підприємства нарешті погодилися на зустріч і 21 листопада, в день депутата, прийшли до сесійної зали Дубенської міської ради, щоб відповісти на запитання мера, депутатів, членів виконкому та журналістів.
Розпочав директор ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» та ТзОВ СП «Нива» Андрій Латаш з розповіді про роботу підприємства, а пізніше здивував присутніх заявою, що підприємство з моменту створення зареєстроване у Дубні і є сумлінним платником податків. Хоча нещодавно мер стверджував протилежне.
«Обидва підприємства зареєстровані і працюють у Дубні, в підтвердження цьому я даю витяг з державного реєстру. Звичайно, наше підприємство сплачує всі податки в органи місцевого самоврядування. В 2017 році підприємство Нива сплатило 2 млн 217 тис. грн, в 2018 станом на 1 листопада – 2 млн 500 тис. А Західний торгово-промисловий дім за минулий рік – 5 млн 213 тис грн, а в поточному – 5 млн 22 тис. грн сплачено в бюджет міста», – запевнив директор елеваторів.
«На сьогодні міська рада має Акт прийому передачі і Сертифікат про закінчення будівельних робіт елеватора, де зазначено юридичну адресу ПрАТ «Компанія «РАЙЗ». Судиться міська рада щодо несплати пайової участі з цією компанією. Тому запевняти міську раду в тому, що ви відноситеся до Західної торгово-промислової палати некоректно. У мене є документи, які в ході аудиту ми подавали як підтвердження, що замовником будівництва елеваторів була ПрАТ «Компанія «РАЙЗ». Тому ми й збирали інформацію про сплату податків безпосередньо замовника будівництва. І тому судимося сьогодні, і юристи підтвердять, саме з цією компанією, яка не сплатила в місцевий бюджет згідно з чинним Законодавством і нашим порядком 7 млн 98 тис. грн пайової участі», – заперечила Ольга Ляшенко, заступниця мера.
Близько години Андрій Латаш пояснював принципи роботи підприємства та переконував присутніх у нешкідливості викидів:
«Ви прекрасно розумієте, що це промислове виробництво. Оброблення, зберігання, вивантаження і т. д. – ці виробничі процеси мають певні технічні характеристики, певні рамки дозволів і, відповідно, перевіряються. Для цього екологічною службою перед початком роботи надається дозвіл»,– пояснив директор елеваторів Андрій Латаш. – Не думайте, що ми не переймаємося некомфортними сторонами роботи підприємства. Ми не заплющуємо на це очі. Так, викиди є, але в відповідності до норм викидів в атмосферу. І це підтверджують документи. Я запевняю, що ці викиди, які є – це лушпиння, яке відлущується від кукурудзи в процесі очистки, транспортування і досушки. Є частина, яка в підвішеному стані все-таки відлітає, але вона настільки легка, що під час цього вона вилітає за межі сушки. Але це не той предмет для турбування, який викликає хвороби, алергічні реакції. На підприємстві працює 140 чоловік, тобто 140 сімей. Всі працівники отримують офіційно заробітну плату вищу середньої у місті, забезпечуємо спецодяг та медогляд. Лікарі не виявили ні в кого жодного професійного захворювання. В нас була б більша частина працівників алергетиками».
Після цього директор передав документи на аналіз спеціалістам міської ради, щоб вони перевірили всі норми, наявність дозволів та вчасне проведення обстежень. Мер поцікавився чому керівництво підприємства ні разу не поспілкувалося з журналістами і не відповіло на запити громадян і чому в них «така байдужість до жителів міста, жителів Цукрового». На це Андрій Андрійович відповів наступне:
«Це не байдужість. Ми відповідь готували для зустрічі з депутатським корпусом та активістами, які цю проблему піднімають. Але до нас зверталися лише працівники мас-медіа. Якщо є депутатська група, або активна позиція жителів і вони звернуться до нас для проведення діалогу, я завжди готовий спілкуватися».
Якщо частково переконати депутатів у нешкідливості викидів з елеваторів все-таки вдалося, то проблема некомфорту залишилася – мешканці регулярно скаржаться на лушпиння в будинках, подвір’ях, на автомобілях, одязі. На що директор зазначив, що це виробництво і «певні незручності є на будь-якому підприємстві, але входять в межі дозволеного».
Під час зустрічі Василь Антонюк сформулював 3 головні питання до підприємства, з якими абсолютно погодилися присутні:
«Чи є можливість повністю призупинити викиди? Чи готові заплатити інвестиційну складову? Чи є можливість модернізувати підприємство таким чином, щоб воно не приносило шкоди громадянам? Зробіть щось, ми вас дуже просимо. Вже 5 років не платиться інвестиційна складова, 5 років ви вже дурите нас обіцянками щодо очистки і ніякого впливу на оточення – це все брехня».
Дискусії тривали дуже довго – присутніх цікавили причини кольору цього лушпиння, чому немає фільтрів та різні можливості ліквідації цих наслідків. Але нічого конкретного вирішити не вдалося, оскільки підприємство має відповідні документи, які підтверджують, що всі викиди відповідають нормам. Хоча присутній в залі представник Держспоживслужби запевнила, що ніяких замірів на цьому підприємстві не проводили.
Очільнику Дубна та обранцям нічого не залишилося, як чекати результатів перевірки Державної екологічної інспекції України, про яку підприємство попередять за 10 днів.
«Якщо ви дійсно хочете побачити технологічний процес зберігання зерна, будь ласка звертайтеся – я це влаштую», – додав на завершення Андрій Латаш, а вже через декілька хвилин відмовив журналістам в екскурсії.
(579)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію