Керівник прокуратури: буде інформація – буде реагування
Василь Мартинюк прозвітував про роботу прокуратури, а депутати схвалили звернення до Верховної Ради
На сесії Дубенської міської ради, яка відбулася 27 липня, прозвітував про роботу Дубенської міської прокуратури керівник установи Василь Мартинюк. Короткий аналіз роботи перебив Василь Антонюк, який попросив прозвітувати, оскільки результати роботи «вражаючі» і депутати повинні знати про спроби співпраці міської ради та прокуратури.
«Я зупинюся на питанні кримінально караних діянь і стану злочинності. Стосовно статистичних даних, в нас є значне зростання відсотку розкриття злочинів, а також винесення обвинувальних вироків. Протягом цього року недопущено умисних вбивств, недопущено серйозних розбійних нападів та грабежів, водночас багато майнових злочинів, а саме крадіжок. В нас є робоча група і обговорювалось це питання з органами місцевого самоврядування та керівництвом громад. Ми дійшли висновку, що потрібно розширити мережу камер відеоспостереження по-всьому районі. Так як Дубно має 38 камер, то місто охоплене, а от прослідкувати підозрюваного після виїзду за межі міста – важко. Доказова база має бути однозначно здобута належним чином, відповідно має бути якість зображення. Під час реалізації програм щодо протидії злочинності, в мене є прохання, щоб депутати підтримували їх і навіть заміна тих камер, які можуть зчитувати номери та обличчя – це рішення, яке варто прийняти» – прозвітував Василь Мартинюк.
Керівник прокуратури наголосив і на деяких проблемах, про які варто знати депутатам, як об’єктам декларування:
«Питання декларування в нас також перебуває на особливому контролі, тому протягом року уже скеровано 12 матеріалів до суду і особи притягнуті до відповідальності, в тому числі працівники державної виконавчої служби та працівники поліції за неналежне декларування статків. Це питання залишається на контролі і ми будемо реагувати».
Після цього депутат Леонід Дудко поставив запитання на яке отримав вичерпну відповідь:
– Поясність доцільність позову Дубенської міської станції юних техніків?
– Відповідно до чинного законодавства, освітні заклади, або заклади, які надають освітні послуги, не можуть надавати майно в оренду для суб’єктів господарювання. Тим більше, що це був об’єкт, який займається підприємницькою діяльністю.
– Але ж це все робилося з дозволу міської ради, людей, які тут сидять і ми проголосували, дали «добро». Станція є власністю Дубенської міської ради і тут виходить конфлікт інтересів.
– Є Верховна Рада, яка приймає закони, яких потрібно дотримуватися всім – і органам місцевого самоврядування, і комунальним закладам. Позов розглядається в господарському суді, думаю, що до кінця року там буде прийнято рішення.
Депутат Микола Стрільчук мав до Василя Мартинюка запитання щодо «Епіцентру», судовий позов стосовно якого не розглянутий, хоча слухання тривають близько двох років.
«В рамках кримінального провадження призначені експертизи, результатів яких ще не має. Відповідно до процесуального законодавства , щоб подати позов нам потрібні висновки комісії, або висновки експертів. Як тільки буде інформація – буде реагування» – відповів керівник прокуратури.
З інших питань розглянутих сесією декілька мали освітню спрямованість і мали б допомогти місту впоратися з проблемою недостатньої освітньої субвенції та видачею заробітних плат працівникам освіти.
Отож сесією Дубенської міської ради було вирішено схвалити звернення до голови Верховної Ради України А.Парубія, Прем’єр-міністра В. Гройсмана, міністра освіти і науки України Л. Гриневич, народного депутата України О. Дехтярчука, в якому зазначено:
«Звертаємось до Вас з приводу сприяння вирішенню проблем, пов’язаних з фінансовим забезпеченням закладів і установ освіти м. Дубна, що фінансуються як з держаного так і місцевого бюджетів, щодо своєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти, інших установ і закладів освіти, з метою дотримання трудових прав педагогічних працівників цих закладів. А саме, стосовно збільшення обсягів освітньої субвенції та додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання загальноосвітніх та деяких інших навчальних закладів відповідно до їх потреби у м. Дубно».
Окрім звернення до Верховної Ради, на голосування були поставлені питання щодо звернень до ОТГ та сільської ради Дубенського району, які упродовж вересня 2017 – червня 2018 користувалися послугами закладів освіти, що фінансуються з бюджету Дубенської міської ради. Так, загальна сума коштів, витрачених на надання освітньої допомоги мешканцям району становить більше 1,5 млн. грн. Найбільшу заборгованість має Тараканівська ОТГ, борг якої складає понад 1 млн.
Звернення Дубенської міської ради і до Верховної Ради, і до громад та сільських рад депутатами були прийняті.
(85)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію