Керівник НАБУ: Допомога громадськості важлива у боротьбі з корупцією

В Дубенській адміністрації працювало антикорупційне бюро
В жовтні 2014 року Верховна Рада схвалила Закон «Про Національне антикорупційне бюро України», а вже в січні 2015 обрали керівника державного органу. Відтоді в країні працюють три управління – Одеське, Харківське та Львівське. Нащо вони створені, чим займаються, їхні обов’язки – розповів директор останнього територіального управління Національного антикорупційного бюро України (далі НАБУ) сьогодні, 9 жовтня, у Дубенській райдержадміністрації. Юрисдикція Львівського управління поширюється на 8 областей, серед яких і Рівненська область. Детективи НАБУ, яких в межах 200-225, здійснюють розслідування корупційних злочинів, здійснених високопосадовцями, суддями, керівниками великих держпідприємств, вищим офіцерським складом тоді, коли розмір шкоди перевищує 881 тис. грн (рівно або більше 500 розмірів прожиткового мінімуму). Якщо ж менший розмір збитку, то працівники НАБУ скеровують звернення у відповідні органи.

«Боротьба з корупцією – це завдання правоохоронного органу, але допомога громадськості є безумовно важливим елементом, лічильником на виконання обов’язків правоохоронними органами. Якщо кожен громадянин на своєму місці буде справно протистояти корупції і сам особисто на своєму рівні не буде давати вчиняти корупційні правопорушення ця робота буде в десять разів ефективнішою. Всі посадовці – це ті ж громадяни, насправді, всі компанії, що долучаються до схеми – це приватні компанії, підприємці, які проти корупції, але чомусь коли стосується власного прикладу, то чомусь сумління їх не мучить. Ясна річ, що боротьба з корупцією – процес нелегкий, тривалий і треба його починати превентивно з шкільної лави. Дітей треба вчити і пояснювати, що таке корупційний злочин і що особа, яка вчинила корупційний злочин нічим не відрізняється від грабіжника, розбійника, вбивці. Наслідок відрізняється. А от шкода від корупційного злочину може бути завдана сотні людям і набагато більша, ніж конкретній особі. Тому ставлення має мінятись. Сподіваюсь, що якщо ви знаєте факти корупції – реагуєте на них та повідомляєте», – переконаний директор Львівського управління НАБУ Тарас Лопушанський.

Повідомити про факти корупційного правопорушення можна такими способами:

  • зателефонувати на безкоштовну телефону лінію НАБУ 0-800-503-200, яка працює в будні дні з 9:00 до 18:00;
  • надіслати заяву до Львівського управління Національного антикорупційного бюро України, в якій викласти факти корупційного правопорушення, за адресою: 79005, м. Львів, вул.. Коперника, 4, e-mail: [email protected] чи прийти до громадської приймальні;
  • надіслати звернення, використавши електронну форму на офіційному веб-сайті НАБУ.

Щоправда, за подання завідомо неправдивої інформації чекає кримінальна відповідальність.

«Немає країни в світі, яка подолала корупцію до нуля і сказала: в нас немає корупції. Просто рівень корупції різний. В Україні рівень корупції на даний момент загрожує національній безпеці, в європейських країнах – він такий, що прості громадяни його не відчувають. Але, попри це, там є антикорупційні органи, які працюють. Дасть Бог і з часом ми теж прийдемо до того, що будемо виконувати лише превентивну функцію», – підсумував зустріч керівник Львівського управління Тарас Лопушанський.

(214)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.