Картини, що чіпляють за душу (фото)

У Дубні діє виставка чорно-білих картин подій на Східній Україні
Зі сльозами та розпачем 12 жовтня у Дубенському замку відкрили виставку живопису «Аеропорт» Олега Дробоцького. Напередодні Дня захисника, свята Покрови дубенчани, представники влади, добровольці, кіборги, волонтери, священики, працівники, викладачі та студенти вшанували загиблих та всіх воїнів, що захищають нашу країну. Дубенські військові капелани УПЦ КП спільно з благочинним Рівненського міського благочиння, капеланом добровольчого підрозділу ОТГ «Волинь» Леонідом Поліщуком у каплиці заповідника відслужили літію.

Представлені на виставці картини відтворювали Донецький аеропорт та його захисників. Їх намалював юний художник, студент Львівської національної Академії мистецтв, уродженець Тернопільщини. За основу взяв розповіді та фото Сергія Лойка, автора роману «Аеропорт», і спершу зображував все дуже детально. Хоча під враженнями був ще з початку подій на Майдані і планував виставку з 2015 року. Через навчання художник не зміг особисто приїхати в Дубно.

«Сьогодні представлено 25 полотен, а взагалі – їх 30. Картини в чорно-білому форматі, одна – кольорова – з блакитним небом. Вона є однією з найулюбленіших художника і асоціюється з перемогою, блакитне небо символізує те, що війна все ж таки закінчиться, – розповідає куратор та організатор виставки Іванка Ярейська. – Роботи виставлялись у Рівненському краєзнавчому музеї, Луцьку, тепер у Дубні. На Сході плануємо презентацію у Сумській області, але хочемо обʼїхати всю Україну».

З промовами до присутніх звернулись міський благочинний Василь Лозинський, міський голова Василь Антонюк, керівник ОТГ «Волинь» УДА Дубенщини Валентина Сіньковська. Сумними життєвими історіями воєнних дій, захисту Донецького аеропорту ділились прот. Леонід Поліщук та волонтер Тетяна Талавера.


«Для мене особисто Донецький аеропорт – то велика гордість і великий біль. Так сталося, що танкісти бойової бригади мого чоловіка надавали активну підтримку захисникам ДАПу. До цих пір наш побратим Богдан Пантюшенко знаходиться в полоні і за нього країна веде велику боротьбу. Людину тримають в полоні за герб на грудях і оселедця. Дивлячись по телевізорі, видно, як у цій тюрмі він з юнака перетворився на чоловіка.
І наші хлопці, славні дубенчани, волиняни, краяни Західної країни… Коли Діма Шапшедов подзвонив і сказав: «Тань, нас готують до відправки в аеропорт» – серце розривалося. Потрібні були резинові чоботи. У фільмі «Кіборги» є такий момент, коли боєць питає який розмір чобіт кому потрібний – мені здається, що ця картина списана з нашої історії.
Неймовірна радість була, коли хлопці вийшли з аеропорту», – розповіла дубенчанка.

За мужність, відвагу та незламність учасники виставки, стоячи та аплодуючи, подякували трьом дубенським кіборгам Дмитру Шапшедову, Павлу Сухомлинському та Сергію Новікову. Хвилиною мовчання дубенчани вшанували молодого кіборга Петра Полицяка та з сумом і сльозами переглянули презентацію про воїна.

Завершили відкриття декламацією авторського патріотичного вірша Віталія Скоропляса та піснею «Мамо, не плач», яку заспівала Віталіна Братащук.

Виставка «Аеропорт» у Дубенському замку діятиме до 12 листопада.

 

(255)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.