Історична подія на Дубенщині: Схід і Захід та Європа поєднались разом (фото)

Одна з громад Дубенщини підписала міжнародну тристоронню угоду про співпрацю
Співпрацюватимуть між собою Смизька громада, ґміна Котунь (Польща) та Веселівська селищна громада (Запорізька область). Підписання угоди відбулось сьогодні, 22 лютого, у Державному історико- культурному заповіднику м. Дубно. Документи своїми підписами закріпили перший заступник голови Смизької громади Олександр Федоров, мер гміни Ґжеґош Ґураль та очільник громади у південно-східній Україні Петро Кіяшко.

«Протягом двох років ішли наші домовленості, ми зустрічались з друзями і сьогодні підписали меморандум про співпрацю. Ми надіємось на плідну, яскраву і гарну роботу. Думаємо, що кожна з сторін отримає від цієї роботи результати – молодь побачить переваги, які існують у громадах-партнерах. Я вважаю, що ця співпраця спрямована на розвиток громад і нею пишатимемось не тільки ми, але люди, громади», – зазначив, хвилюючись, Олександр Федоров.

Сподівання від співпраці зауважили й інші партнери.
«Нам пощастило працювати у період великих змін в Україні. Я побував у Смизі і побачив людей, які хочуть міняти все на краще, вони не розгубилися. І я впевнений, що найближчим часом представники Смиги побувають у нас на Веселівщині і побачать наші напрацювання. Я завжди розказую які у вас талановиті люди. Найголовніше для мене, що ми станемо багатшими – ми знайшли справжніх друзів в особі представників зі Смиги. З Польщею дружба у нас результативна і сьогодні ми від них отримуємо подарунок – пожежний автомобіль. До нових перемог, я вірю, що все буде краще і за ними буде йти вся Україна», – сказав Петро Кіяшко.

Основними напрямами міжнародної співпраці стали: освіта, культура, спорт, туризм, охорона здоров’я, цивільний захист, самоврядування, розвиток бізнесу та молодіжна політика. Дійсною угода є з моменту підписання, а її розірвання можливе лише за спільної згоди трьох сторін.

Теплі слова привітань та побажань лунали сторонам угоди від директора заповідника Леоніда Кічатого, виконавчого директора Рівненського регіонального відділення Асоціації міст Тетяни Грищук (Смига є членом цієї організації), радника Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Тараса Микитина та керівника Тернопільського обласного відділення центру впровадження ЮНЕСКО Віталія Семенюка та голови Дубенської райдержадміністрації Юрія Парфенюка, який також вручив подяку Леоніду Дудку за сприяння в організації зустрічі дітей з Польщі.

«Перше, що мене вражає – у такому цікавому історичному місці твориться сучасна історія. Пройде, напевно, 100-200 років і екскурсоводи казатимуть: «Ви знаєте, у цьому залі були люди, які заклали першу цеглину у співпраці територіальних громад». Дуже добре, що громада Смиги не зупинилась на тому, що збудувала свою стратегію, почала ремонтувати дороги, а почала шукати співпрацю. Ця співпраця дає нові знання, нові можливості. А Польща – це наша сусідка, друг, де набагато більший досвід децентралізації. Я переконаний, що такі договори – шлях в майбутнє», – зауважив радник з регіонального розвитку Тарас Микитин.

Завершилось урочисте підписання угоди врученням пожежного автомобіля польської делегації для представників громади смт Веселе.

(363)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.