Інватуризм: замок відтепер доступний гостям з інклюзією

Дубенський замок втілив проект «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями»
Цей проєкт був розроблений у співпраці ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів внаслідок інтелектуальних порушень» в партнерстві з Музеєм Ханенків у м. Київ та Кременецьким краєзнавчим музеєм за підтримки Українського культурного фонду. Працівники Державного історико-культурного заповідника м. Дубно постійно  удосконалюються і працюють над охопленням ще більшої аудиторії, а тому погодились стати партнерами.
«У 2020 році, окрім того, що ми виграли грант Viaregia, ми стали партнерами з громадською організацією з Києва «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» стосовно інклюзії людей з інтелектуальною відсталістю. Державний історико-культурний заповідник м. Дубно протягом останніх трьох років проводить роботу по інватуризму. Чому? Перш за все, тому що по проекту Україна-Білорусь-Польща ми єдині в регіоні внесені в європейський каталог як заклад, що може приймати людей з інвалідністю. Ми продовжуємо проект, який підготували з волонтером Корпусу Миру, оскільки пам’ятка національного значення і навіть дерев’яні пандуси мають відповідати нормам. Окрім того, нас зацікавила інклюзія. В Україні відбувається війна і дуже багато людей потребують реабілітації, є особи, які хочуть жити повноцінним життям і відвідувати історичні об’єкти. Ми повинні нашим колективом піти назустріч таким людям», – зауважує директор заповідника Леонід Кічатий.
Екскурсії проводитимуть відвідувачам доступною мовою.
«Нам треба було підготувати наших працівників. Адже це має бути особливий підхід, доступне подання інформації для таких людей, відповідне акцентування уваги, тому що хтось повільно сприймає інформацію, хтось, можливо, потребує повторення, а то й, можливо екскурсія потребує відпочинкових місць. Для цього виробили спільні інструкції, буклети, адже ми не є медичною установою, та навчаємо наших працівників поводженню з такими людьми», – розповідає керівник замку.

Для проекту «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями» партнери заповідника розробили ілюстровану брошуру «Я збираюся до музею».
«Брошура призначена для підготовки осіб з інтелектуальними порушеннями до відвідин музеїв. Мешканці Мирогощанського психоневрологічного інтернату нещодавно пройшли таку підготовку і наприкінці вересня змогли побувати на екскурсії в нашому замку, – каже заввідділу науково-освітньої роботи Ганна Остапчук. – Це перший досвід працівників замку в застосуванні на практиці формату легкої мови – доступного для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями. Сподіваємося, ця поїздка принесла незабутні враження та позитивні емоції нашим відвідувачам».
У рамках проекту вчора, 20 жовтня, відбувся навчальний семінар для працівників музеїв «Інклюзивна екскурсія», в якому взяли участь понад 50 музеїв України.
А також цього року втілили ще один проект з інклюзії «Культурні продукти Рівненщини без обмежень», що реалізовувався ГО «Регіональним центром розвитку «Тріада» спільно з ВП ВГО «ГУД» у Рівненській області за інформаційним та організаційним сприянням Управління культури та туризму Рівненської обласної державної адміністрації. Тепер доступну інформацію будуть отримувати відвідувачі із вадами зору та слуху.

 

(145)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.