Інтер подарував Дубенському заповіднику унікальні видання

Фонди Державного історико-культурного заповідника м. Дубно поповнено фотоальбомами «Люди перемоги» та «Люди перемоги. Будемо жити»
Напередодні 72-річниці Дня перемоги над нацизмом телеканал «Інтер» презентував результати багатомісячної роботи своєї творчої команди – другий том книги під назвою «Люди перемоги. Будемо жити». У рамках проекту зібрали 100 справжніх історій війни очами очевидців – ветеранів. Перший том цієї книги був презентований телеканалом «Інтер» у 2015 році.
Унікальність видання в тому, що це історія подій Другої світової війни написана очима очевидців – ще живих сьогодні ветеранів, учасників війни. Самі ж ветерани, інтерв’ю та світлини яких опубліковані у томах, – співавтори унікального видання. У другому томі – зібрання історій не лише ветеранів Києва та області, а й очевидців майже з усіх регіонів України.

Тираж видань – всього 1000 примірників, доволі незначний, зважаючи на масштаби України та цінність видання. Проте дубенчани з безцінним збірником історичного епосу Другої світової війни вже можуть ознайомитися. А стало це можливим завдяки одному випадку. Науковий дослідник воєнної історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Іван Косянсук, переглядаючи по телеканалу «Інтер» концерт, приурочений Дню перемоги (9 травня), зацікавився презентацією проекту творчої групи «Люди Перемоги. Будемо жити». Дуже заінтересувався цим виданням, оскільки сам захоплюється історією і в тому числі війни. Недарма за фахом – історик.

«Вирішив написати електронного листа творчій групі телеканалу «Інтер» – розповідає Іван Анатолійович. – Зайшов на сайт, знайшов рубрику «задати запитання» і подав запит, чи не могли б передати примірники томів для нашого музею з метою використання інформації, зокрема для патріотичного виховання молоді. Того ж дня я отримав згоду. Це мене навіть здивувало. Приємно те, що це видання потрапило саме в наш музей, а не в будь-який інший обласний музей».
Томи передали поштою. І вже в скорому часі ці книги поповнять музейні експозиції «Щит і меч землі Дубенської».
Іван Косянчук розповів, що 14 червня, до 24-річниці створення Державного історико-культурного заповідника, гостями святкування були наукові працівники музею Другої світової війни з міста Гданськ, які привезли з собою частину експозицій. Цей музей – найбільший в Європі і другий за розмірами в світі музей війни. Науковці проводять роботу по збору інформації у людей, очевидців, учасників подій Другої світової війни, у ветеранів, які на сьогоднішній день ще живі. З цією метою приїздили і до України. Музей міста Гданськ проводить дуже потужну роботу. Збирають відцифрований матеріал.

«Радує те, що і ми в Україні маємо такі надбання. Це дуже цінні фотоальбоми роботи українців. Пам’ять може бути як гіркою так і радісною, але на пам’яті виховуються покоління. І дуже шкода, що ветеранів згадували завше лише до 9 травня незначною доплатою до пенсії. Але насправді вклад людей в нашу державу – неоціненний. І безцінним у цих фотоальбомах є те, що автори – не лише творча команда телеканалу Інтер, а й самі ветерани. Наймолодшому з них – 85 років, найстаршому виповнилося 103! У книзі – їхні фотографії та спогади», – зазначив Іван Косянчук.
Цитата з книги: «Щасливий то, хто дожив до Перемоги. Заради цього страждали, воювали та вмирали. Але пам’ятайте, що найгероїчніші подвиги зробили ті, хто помер на полі бою. Вони були надзвичайно мужніми. Першими піднімалися і тому першими гинули. Про цих людей повинні пам’ятати всі»
Четверо ветеранів, які допомагали підготувати у 2107 році том ІІ «Люди війни. Будемо жити» до дня презентації книги – не дожили…

(37)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.