Хто сплачуватиме понад 2 мільйони боргу за газ

Дубнокомуненергія змінює тарифи на тепло для містян
На виконкомі у Дубні бурхливі обговорення виникли ще під час першого питання і тривали близько години. Цей пункт порядку денного стосувався підготовки підприємств, установ і організацій міста до роботи в осінньо-зимовий період. Через швидке наближення зниження температури повітря, виконком 27 вересня був фактично останнім, який підсумовував готовність міста.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства Дубенської міської ради Василь Колядич прозвітував, що 13 вересня відбувся обласний огляд готовності міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період. Приїжджав директор Департаменту, який зазначив, що в цілому господарство готове. Хоча й були деякі пропозиції, які підприємство ще має час виконати. Загалом було підготовлено 231 житловий будинок, 9 котелень.
«Є проблема з розрахунків за газ, борг за який на сьогодні складає 11 млн 500 тис. грн, в тому числі за опалювальний період 2017-2018 року борг 2 млн 500 тис. грн. Тут є присутній директор Дубнокомуненергії, в нас є листи з Нафтогазу України, що для отримання номінанту на опалювальний період потрібно сплатити цей борг. Щодо цих 2 млн, то немає механізму їх погашення», – зазначив Василь Колядич.

Така проблема виникла тому, що до опалювального періоду 2017-2018 року тарифи на теплопостачання для Дубнокомуненергії встановлювала національна комісія. І тоді виникали розбіжності зміни ціни газу поки переглядався тариф – виникала різниця в тарифах. Коли підприємство встановило тарифи по розрахунках економічно обґрунтовані, то пільги та субсидії, які були нараховані за цей період, Нафтогаз зарахував як погашення боргів минулих років. Через це виникла така заборгованість.
Ігор Кошелюк, керівник компанії, пояснив, що вони вирішували проблему самостійно, тобто намагалися скоротити витрати поточні та прямі. За цей період провели ряд заходів з модернізації теплового господарства.

Василь Антонюк поцікавився можливістю розв’язання проблеми з юридичної сторони. З’ясувалося, що така ж ситуація виникла й в інших містах України.
«Як вихід спеціалісти Мінрегіону запропонували судитися з НКРЕ (Національна комісія регулювання електроенергетики України – прим. ред.) за те, що не переглядалися вчасно тарифи і виникла така різниця, яка не відшкодована. Для того, щоб судитися, потрібно замовити аудит повністю за три роки фінансової діяльності підприємства, який би підтвердив, що ця сума є такою, яка підлягає відшкодуванню з державного бюджету», – пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Дубенської міської ради Ілля Онисько.

«Ми вивчатимемо питання хоч якоїсь допомоги зі сторони міської ради. Довели підприємство до… А тепер доказуватиме, що ви герой. Я б на вашому місці написав би заяву і більш нічого не робив би. Взнайте, що потрібно, щоб по мінімуму розпочати опалювальний сезон, щоб отримати номінацію. Або поїздками до Києва, а також звернутися до народного депутата, щоб він посприяв вирішенню цього питання», – звернувся мер до керівника підприємства Ігоря Кошелюка.
Після цих слів міський голова запропонував внести в проект рішення пункт «вважати роботу підприємства незадовільною», за яке проголосували присутні члени виконкому.

Ще одне питання порядку денного засідання виконавчого комітету стосувалося цього ж підприємства, а точніше тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення.
«Дубнокомуненергія подала нові розрахунки тарифів на період 2018-2019 року: для населення вартість зростає на 6%, для бюджетних установ на 3%, для інших споживачів на 3% і для релігійних організацій на 22%. Тарифи зростають через зміну вартості не газу, а інших складових. Тобто зросла вартість дров, електроенергії», – пояснив Василь Колядич.
Члени виконкому одноголосно підтримали цю пропозицію, оскільки, як зазначив Василь Антонюк, підприємство потрібно рятувати.

(258)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.