Хто на Рівненщині має повідомляти НАЗК про покупки дорожчі 80 тисяч

Дубенська прокуратура роз’яснює антикорупційне законодавство: повідомлення про суттєві зміни майнового стану суб’єкта декларування
Починаючи з 01.09.2016 в Україні діє система подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Е-декларування).
Інформація про доходи та майнові статки цих осіб вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК).
За рішенням НАЗК система розпочала свою роботу в два етапи: з 01.09.2016 по 31.10.2016 декларації заповнили і подали особи, які, згідно із приміткою до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції», займали відповідальне та особливо відповідальне становище, а вже з 01.01.2017 подавати е-декларацію зобов’язані всі інші суб’єкти декларування.
Окремою новелою для суб’єктів декларування слід відзначити вимоги частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими, з 01.09.2016 у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК.
Також НАЗК акцентує увагу на тому, що доходи включають:
– заробітну плату (грошове забезпечення), отриману як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Під заробітною платою розуміється основна заробітна плата, а також будь-які заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) особі у зв’язку з відносинами трудового найму; – гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами;
– дохід від підприємницької або незалежної професійної діяльності;
– дохід від надання майна в оренду;
– дивіденди;
– проценти;
– роялті;
– страхові виплати;
– благодійну допомогу;
– пенсію;
– спадщину;
– доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав;
– подарунки та інші доходи.
Довідково:
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлюється обов’язок подання щорічно до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування та правила заповнення цієї форми затверджено рішенням Національного агентства від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/29091. Інформація подається суб’єктом декларування особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Керівник місцевої прокуратури                                                 В. Мартинюк

(28)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.