Громадський бюджет: не більше 175 тисяч на проект та обов’язкове співфінансування

Дубенчани, що хочуть реалізувати проекти за кошти громадського бюджету, мають зібрати «групу підтримки» та заплатити не менше 1% співфінансування
У багатьох містах України, в тому числі й обласному центрі Рівненщини, запровадили або запроваджують громадський бюджет. У Дубні ж виконком міської ради Програму про громадський бюджет прийняв ще у травні, та все ніяк не могли її схвалити на сесії. То сума не та, то відсоток співфінансування можна було б зменшити, або взагалі не вказувати. Та зрештою міські обранці визначились і на черговій сесії наприкінці липня затвердили Положення про громадський бюджет та Програму «Громадський бюджет у місті Дубно на 2017 – 2020 роки».
Що ж це дає дубенчанам – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно.
Кошти
Перш за все, громадський бюджет – це частина бюджету міста Дубно, з якого здійснюється фінансування визначених членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених проектів, які стали переможцями конкурсу. Кошти спрямовуватимуть на реалізацію лише кращих проектів розвитку міста. З метою ознайомлення дубенчан з основними положеннями, принципами громадського бюджету міста Дубно, можливостями та напрямками його реалізації проводитимуть промоційну та інформаційну кампанії, на яку щороку витрачатимуть по 5 тисяч гривень.
Суми
Відповідно до Положення, щороку на ідеї та пропозиції дубенчан виділятимуть по 1 мільйону гривень, а відповідно до Програми – по 500 тисяч гривень. При цьому обсяг витрат на один проект не перевищуватиме 175 тисяч гривень. Чому цифри різняться – запитали у голови бюджетної комісії Юрія Момотюка. Депутат зазначив, що початкову суму визначили у півмільйона. Якщо ж мешканці Дубна матимуть гарні ідеї та подаватимуть багато проектів, і коштів у міській казні вистачатиме, то суму збільшать.
Співфінансування
Лишили також міські обранці умову співфінансування. Згідно з якою, ініціатори проекту мають сплатити не менше1 % передбаченої вартості.
Автор
Взаємодія дубенчан та виконавчих органів дубенського «білого дому» відбуватиметься у кілька етапів, від подання проектів, перевірки, голосування за проекти та підрахунку результатів до реалізації проектів і оцінки процесу. Але не кожен зможе стати автором проекту, так як подавати проект може лише повнолітній дубенчанин, що проживає та зареєстрований на території міста. Його ідею мають підтримувати не менше 30 людей із зазначенням основних паспортних даних. До того ж один автор протягом бюджетного року може направити не більше трьох проектів.
Які проекти
Проекти мешканців Дубна мають бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання дубенчан та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста. Подавати свої пропозиції жителі Дубна можуть як електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів, так і у паперовому вигляді у ЦНАП.
Коли подавати
Обмежили також виконавці Положення терміни. Проекти прийматимуть щороку, але, починаючи з 1 серпня протягом 45 календарних днів. Найкращі проекти визначатимуть голосуванням через мережу Інтернет та на пунктах для голосування. Інформацію про переможців публікуватимуть на офіційному сайті Дубенської міської ради в розділі «Громадський бюджет м. Дубно».
Контроль і оцінка
Координувати процес здійснення та функціонування громадського бюджету, відбирати проекти для фінансування буде координаційна рада. До її складу, відповідно до Положення, входять не менше 12 членів з числа представників громадських організацій, депутатів міської ради, службовців структурних підрозділів Дубенської міської ради. Наразі її членами стали міський голова, його заступники, депутати, члени громадської та Молодіжної рад, громадськість.

(170)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.