Говорили про формулу Штайнмаєра та перші кроки для припинення війни

«Червоні лінії» у формулі Штайнмаєра: у Рівному відбувся діалог про Україну
Представники Міноборони, Міністерства закордонних справ, Мінветеранів детально пояснили які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, навіщо Україна погодилася на «формулу Штайнмаєра» та за які «червоні лінії» влада не заступатиме.
«Так звана «формула Штайнмаєра» є частиною плану миру. А це – змусити Росію забратися геть з України. Для нас є три чинники, які мають вести до перемоги і повинні бути взаємопов’язаними – це героїчна армія, дипломатичний фронт та згуртованість суспільства», – наголосив політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.
За словами заступниці Міністра оборони України Аліни Фролової, розведення військ на Донбасі проводиться у рамках Мінських домовленостей з метою зменшення можливостей ведення прицільного вогню, зниження кількості втрат серед військовослужбовців.
«Війська розводяться з обох сторін від лінії розмежування на відстань одного кілометра, – зазначила у своєму виступі Аліна Фролова. – Відповідний протокол щодо розведення військ був прийнятий в 2015 році. Наразі ми намагаємося перезапустити цей процес. Місцеве населення, яке знаходиться у зоні розведення, підтримує його, адже люди хочуть нормальні дороги, мости. Наразі ми говоримо про три пункти – Станиця Луганськ, Золоте і Петрівське».
Головною умовою даного процесу є повне припинення обстрілів на території дільниці розведення впродовж семи днів. Разом з тим, на лінії розведення працюватимуть представники місії ОБСЄ, Спільного центру координації та контролю, підрозділи цивільно-військового співробітництва та поліція, проводитиметься розмінування території. Інтереси України та життя людей – головні «червоні лінії», за які влада не переступатиме.
Участь у діалозі взяв політв’язень з Рівного Микола Карпюк. Бранець Кремля закликав присутніх до діалогу та консолідації задля миру та розвитку держави.
У рамках зустрічі обговорили можливі ризики для України після розведення військ, відновлення трансляції українського мовлення, умови проведення виборів на окупованих територіях.
У «Діалозі про Україну» взяли участь місцеві депутати, представники громадськості, очільники органів місцевого самоврядування.
За матеріалами: Рівненська ОДА

(27)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.