Голова сільради розповів чому перекривали дорогу

Мешканці Дубенщини не хочуть, щоб вантажні автомобілі їздили через їхнє село  
Дорогу на Дубенщині, а саме в Плосці, перекривали минулого тижня. Як інформують у Відділі комунікації поліції Рівненської області, 20 травня близько 15 мешканців Плоски періодично рухалися пішохідним переходом. З ними протестувало керівництво сільської ради. Чому ж вийшли на акцію і чому не попереджали про протест заздалегідь – журналістка Інформаційного порталу м. Дубно запитала в сільського голови Бориса Кочубея.
– Через те, що останніми роками вбили дорогу, так би мовити, зруйнували дорогу біля Цукрового заводу, яка є об’їзною м. Дубно, ваговози почали їздити через с. Плоска. Ця дорога місцевого значення. Максимальне навантаження на неї 24 тонни. На ній уже є місця, протяжністю до 100 м, де доходить до того, що навіть не видно, що там був асфальт. Така велика ямковість. От громада виступила, зробила таку акцію, щоб привернути увагу до проблеми, що порушують правила дорожнього руху. Адже ці автомобілі – вони великовантажні, одна тара тільки 13 тонн, вже не кажучи про вантаж у 30 тонн. А також обмежити рух цих транспортних засобів через населений пункт.
– Як давно вантажівки їздять через село?
Орієнтовно років 3. Коли побудували за цукровим хлібоприймальне підприємство, митницю на Семидубській, Склоресурс. Через це відповідно зріс рух великогабаритних транспортних засобів. А в цьому році, десь місяці 2 тому, добавились лісовози, возять ледь не вагон лісу.
Вони курсують через все село чи конкретною вулицею?
– У цьому селі 3 вулиці. А вантажівки їздять основною вулицею Л. Українки.
Чому не анонсували раніше про мирну акцію?
Маємо право на спонтанну мирну акцію у зв’язку з тим, що її не можна вказати в часі. Через те, що треба було звернути увагу на вантажні автомобілі, а вони рухаються не по графіку, а як коли. Тому акція вийшла спонтанна.
Також керівник запевняє, що не раз звертався з листами в область, оскільки балансоутримувачем дороги є Рівненська обласна адміністрація, департамент з питань будівництва та архітектури. Звернення в поліцію адресувала районна рада. А от на відповідь, де вказано, що обмежити рух великовагового транспорту через село можна, виготовивши схему руху, Борис Кочубей каже, що готовий шукати кошти, щоб замовити виготовлення документів. Але треба «визначитись балансоутримувачу» чи хоче він робити це.

(905)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.