Голкою повертали Крим та Донецьк (фото)

Дубенчани долучилися до Всеукраїнської акції «Україна моя вишивана»
Дубенчани об’єдналися зі всією Україною надзвичайно творчим та духовним способом – вишили свою частину карти на полотні. Чимале полотно завбільшки 3 на 1,5 метра подорожує нині країною в рамках Всеукраїнської акції «Україна моя вишивана», об’єднуючи українців у спільній духовній ідеї, культурних традиціях, звичаях мистецтва вишивки, переданих ще від пращурів.
Об’єднати український народ у вишиванні карти та таким чином показати спільність його боротьби і національну єдність взялися на Тернопільщині . Дві ідейні умілиці вишивальної справи з селища Скала-Подільська Борщівського району – народний майстер Ірина Харатін та Тетяна Дяківнич започаткували цю акцію і заклали основи майбутньої карти – вишили контури карти, кордони областей та борщівський орнамент.

А далі з 22 червня цього року карта подорожує містами України, де кожен бажаючий може долучитися до справи духовного єднання українського народу, може вишити свій хрестик, а то й більше. І не обов’язково бути умільцем, чи майстром вишивки, головне долучитися до акції та пройнятися ідеєю духовного єднання.
За час проведення акції до вишивання карти долучилося більше тисячі людей. Естафету передали Львівській області, Чернівецькій області. Нині карта на Рівненщині. Побувала вже в Рівному. 20-21 жовтня – на Дубенщині, де до загальної творчої справи вже долучилися студенти Мирогощанського аграрного коледжу, студенти Дубенського педколеджу.

Дубенчани, здебільшого вихованці будинку дітей та молоді та студентство, по обіді 20 жовтня розпочали вишивати карту, обравши бажану область. Комусь сподобалося вишивати Крим, а комусь – Донецьк, а ще хтось шукав приблизне розташування рідної сторони.

Як розповіла організатор акції на Рівненщині Валентина Свирида, величезна вишиванка далі поїде на Волинь, а тоді у інші області України, де всі бажаючі також долучаться до акції. По завершені проекту, вишита карта України повернеться на Тернопільщину, і скоріш за все буде передана до обласного музею. Майстрині завершать вишивати вже розпочатий на полотні орнамент. Далі організатори запланували видати книгу зі світлинами та історією створення цієї карти. А по тому знову вирушать в тур країною, щоб презентувати вже вишиту карту країни та розповідати про свою історію духовного єднання українців.

(250)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.