Глава держави працював на Рівненщині

На Рівненщині відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Захід відбувся у змішаному форматі за участю Президента України Володимира Зеленського, Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, представників Рівненської ОВА, територіальних громад, а також профільних міністерств і відомств.
Ключовими темами засідання стали підготовка до опалювального сезону, альтернативні джерела енергії, міжнародна територіальна співпраця, створення безпечних умов у регіоні, зокрема у закладах освіти.
Президент України Володимир Зеленський, який прибув на Рівненщину з робочою поїздкою, окреслив основні точки, що актуальні для регіону.
Глава держави наголосив на тому, що необхідно захищати енергообʼєкти системами ППО, насамперед поблизу лінії фронту та вздовж державного кордону з росією та білоруссю.
«Завдяки нашій роботі з партнерами ми збільшуємо кількість Петріотів та інших систем. Тому ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямі. І в серпні, вересні та жовтні будуть відповідні системи у нашій державі», – сказав Президент.
Володимир Зеленський також привітав пропозицію представників місцевої влади щодо розширення програми безвідсоткового кредитування для встановлення альтернативних джерел енергії на об’єкти соціальної інфраструктури.
У Рівненській області активно встановлюють додаткові генерувальні потужності. Як повідомила заступниця голови ОДА Людмила Шатковська, наразі на теплопостачальних та промислових підприємствах працює 17 таких установок. Ще майже 1200 будинків в області забезпечені сонячними панелями.
Також Глава держави звернув увагу на те, що в регіоні триває робота над створенням реабілітаційного центру для військових та ветеранів. Він має повноцінно запрацювати вже до кінця 2025 року.
Однією з ключових тем обговорення стало забезпечення шкіл області укриттями та бомбосховищами.
Зокрема, голова Березнівської громади Руслан Пилипчук звернув увагу на невідповідність рекомендацій МОН та ДСНС щодо облаштування найпростіших укриттів, у тому числі для освітніх закладів.
✍️Президент доручив Уряду впродовж тижня опрацювати та узгодити спільні алгоритми навчання та допомогти регіонам в побудові укриттів. Він наголосив, що у питанні безпеки дітей не може бути різних позицій.
Під час засідання очільники та представники громад, традиційно, могли поставити питання до представників Уряду та профільних відомств щодо ситуацій, які виникають у конкретних районах і населених пунктах.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль  зауважив, що такі зустрічі Конгресу — важливий майданчик для співпраці.
«Ми вкотре переконалися в тому, що Конгрес створений для вертикальної і горизонтальної комунікації між державними органами влади, органами місцевого самоврядування і з вищим керівництвом країни. Сьогодні ми маємо унікальну можливість поспілкуватися напряму і поставити питання, які хвилюють нас та отримати роз’яснення з усіх проблемних моментів», — заявив очільник області.
На ефективності формату Конгресу наголосив і голова Рокитнівська селищна рада  Григорій Таргонський.
«На заході звучали конкретні і дуже актуальні питання і було миттєве реагування. Ця практика дуже дієва. Впродовж тижня буде вирішене питання, яке хвилювало мене, як голову громади, вже впродовж літа. І воно стосується шкільних укриттів, адже освіта під час війни та ще й в прикордонній зоні – це надважливо. Всі профільні міністерства, у тому числі МОН спільно з ДСНС напрацюють алгоритм, який стане одностайним рішенням», — зазначив він.

(113)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.