Філолог за освітою, художник у душі (фото)

Виставку молодої художниці в Дубні відкривали під саксофон
Різноманіття картин, реалістичний стиль, модульні роботи – все це присутнє на виставці, що діє у Дубенському замку. Відкрили експозицію луцької художниці Аліни Йодловської вчора, 23 вересня. Мисткиня – аспірантка факультету філології Східноєвропейського національного університету імені Лесі України (СНУ). Проте вже 17 років дівчина займається малюванням і навіть хотіла навчатись цього.

«Мабуть, у кожної людини є улюблене заняття, справа, хобі, така робота, якою він любить займатись і це приносить йому задоволення. Хтось любить вишивати, хтось танцювати, хтось стрибати з парашута. Тобто в кожного є нестримне бажання, від якого людина отримує задоволення, улюблена справа, яка характеризує її як і темперамент, так і стан душі. І сьогодні ми хочемо познайомити вас з автором виставки, яка є філологом за освітою, а художником у душі», – розпочала відкриття заступниця директора заповідника Надія Любецька.

Як так сталося, що філологія стала основним заняттям, а заняттям для душі, засобом відволікання від негативу, підняття настрою – творчість розповідає сама Аліна Йодловська:
«У третьому класі випадково записалась на гурток малювання. Йшли з подружкою додому, вона ходила на малювання і запропонувала мені. Відтоді почала малювати і воно стало невіддільною частиною мого життя. Планувала поступати на образотворче мистецтво, але трішки не вийшло. Пішла на філологію і ні дня про це не пошкодувала».

На малювання дівчину надихають подорожі та люди. Багато картин намальовані в ролі подарунків. А ще вони допомагають збуватись бажанням. Наприклад, протягом двох років художниця малювала море, а через рік змогла відпочити там. Окрім картин розмальовує сумки, футболки, влітку наносила тату хною. Найулюбленішою робою є поліптих «Слони», що складається з 5 картин. Їх вона написала близько 4 років тому.

Займатись улюбленою справою, попри все, і таким чином досягати результатів порекомендував присутнім дубенчанин Анатолій Кондратюк, аспірант географічного факультету СНУ.

Неймовірну атмосферу під час відкриття створили брати Олександр та Олексій Шварц. Від студентів Дубенського училища культури пролунали композиції Рамазотті «Piu Che Puoi» та «На крилах кохання», виконані на саксофонах.

Це вже 7 авторська виставка мисткині, 6 з них відбувались у Луцьку. У Дубні представлені 35 робіт.
«Мені вдається поєднувати і малювати, і викладати англійську мову, що зараз дуже актуально. Були багато моментів, коли я думала, що кидаю малювання, але це була б дуже велика помилка. І я рада, що продовжую займатись тим, що я дуже люблю, що для мене важливе і без чого не уявляю свого життя. У мене були виставки в Луцьку в кафе, але мені дуже-дуже приємно, що мене запросили в замок. Це для мене новий досвід», – поділилась художниця.
Та додала, що надалі продовжуватиме малювання, організовуватиме виставки та займеться аквагримом для діток.

Під час відкриття експозиції авторка запропонувала гру: присутнім треба було вгадати картини, які художниця намалювала першою й останньою. За правильні відповіді працівниці заповідника отримали маленькі подарунки.

(119)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.