Фальшиві гроші – як не втрапити у халепу

грошіНа Рівненщині все частіше розраховуються підробленими грошима – як відрізнити оригінал від фальшивки

Нещодавно у Рівному чоловік розрахувався за мобільний телефон 500-гривневими фальшивими купюрами. Кур’єр на місці, який отримував більше 16 тисячі гривень, нічого не запідозрив – оглянув паспорт, звірив дані, прізвище. Та коли повернувся до офісу, виявилося, що гроші фальшиві.

Тепер зловмисника шукають поліцейські, фальшивки вилучили, вони тепер проходять у кримінальному провадженні як речовий доказ. Та застерігають громадян бути вкрай уважними, адже останнім часом такі випадки стають дедалі частішими. Зловмисники розраховуються «фантиками» в супермаркетах, громадському транспорті, на ринку і навіть в банках.

А щоб пересічний громадянин міг відрізнити фальшивку від оригіналу, провели спеціальний публічний інструктаж. Експерти-криміналісти називають основні позиції, на які необхідно зважати: спеціальний папір та звукові відчуття.

– Злочинці підробляють ті елементи захисту, які відомі широкому загалу, і ті елементи, на які звертає увагу проста, звичайна людина, – розповідає заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень НДЕКЦ МВС Іван Гоменюк. – Якщо взяти банкноту до рук, то перше, що привертає увагу – спеціальний хруст. Якщо банкнота виготовлена на спеціальному папері, то хрустіти не буде. Друга важлива деталь – водяний знак. Він заходиться на незадрукованому боці банкноти. І нарешті – захисна кодована стрічка: тут має бути набитий мікротекст. Це те, на що може звернути увагу людина, не маючи професійних знань. А для експертів, які визначають фальсифіковані гроші увесь робочий день, то ціла наука, від коливань кольору до товщини шрифту.

У комерційних банках теж нерідко фіксують спроби провести «фантики» через рахунки. Останніми роками касирів озброїли обладнанням для перевірки кожної купюри, окрім цього, співробітники фінустанов зобов’язані мати відповідні знання.

Поліцейські Рівненської області кажуть, що минулого року було зафіксовано 55 фактів з підробленими грішми. Це вдвічі більше, ніж було попереднього року. А за перші три місяці цього року злочинці вже здійснили 25 операцій з фальшивками. Жодна справа не потрапила до суду. Встановити осіб, причетних до друку та розповсюдження підроблених грошей, не просте завдання, кажуть у поліції. Тому радять не втрачати пильності під час грошових операцій, як з малими, так і з великими сумами.

За матеріалами: PRESS-ЦЕНТР

(41)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.