Емоції перевершували: як мешканці Дубенщини вітали рішення Собору

Голова адміністрації: Об’єднавчий Собор згуртував Схід і Захід
Цієї суботи, 15 грудня, в українській столиці відбулась історична подія – Об’єднавчий Собор. На ньому створили нову Українську помісну церкву, а також обрали її очільника. Предстоятелем Православної Церкви України став Епіфаній (Сергій Думенко) з титулом Блаженнішого митрополита Київського і всієї України. На рішення Собору, об’єднання українських церков того дня очікували мільйони людей. Тисячі людей перебували на Софійській площі, серед них – і мешканці Дубенщини. Як це було, чого чекали – розповів очільник Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк.

«Коли дізнались, що в Києві буде проводитись Собор – дуже багато людей захотіли поїхати на нього, перш за все – жителі Птичі і ще деяких сіл. Чимало людей хотіли бути присутніми тоді, коли створиться наша Українська помісна церква і коли обереться її настоятель. Знайшлись благодійники, які допомогли з замовленням автобуса, харчування люди брали з собою. Їхало в межах 100 людей. Мешканців сіл автобус забрав по дорозі, а ми з священиками чекали біля Свято-Іллінського собору. Виїхали вночі і в 6 ранку були в Києві. В цілях безпеки ми офіційно запросили представників поліції. І від мене особисто велика вдячність працівникам поліції, що їхали з нами, за їхню роботу, – каже голова адміністрації. – По приїзді ми ще кілька хвилин побули в автобусі, але людей не можна було втримати, всі хотіли відвідати богослужіння у Володимирському соборі. Ми не бачили самої служби, але кожен хто хотів поставив свічку, подав за здоров’я. І вже о 9:30 ми були на Софіївській площі. Там також були заходи безпеки, минуло з півгодини поки ми пройшли перевірку до секторів, адже людей дуже багато. Стояли цілий день, але ні від однієї людини я не почув, що холодно, незручно – всі чекали рішення. Тим більше, що знали, що проходить засідання Об’єднавчого собору. Десь проскочить якась інформація, що година, ну ще година… Коли ми почули, що закінчився перший тур голосування зрозуміли, що буде обов’язково другий тур. Результатів не оголошували, але ми всі чекали, спілкувались, зустрічались з знайомими. Зустріли керівників інших районних адміністрацій, наприклад, Станично-Луганського району. Приємно було бачити те, що на цьому Майдані Схід і Захід разом, всі були об’єднані. Жодних політичних прапорів не було, окрім синьо-жовтого прапора України. Вже коли почало темніти, біля п’ятої години, почули дзвони Святої Софії і зразу по Софійській площі пішло «у-у-у-у-у», люди загуділи, бо зрозуміли, що до нас хтось прийде. Вже на екрані показали, що по доріжці йде Президент і новий настоятель Української помісної церкви. В той момент було дуже багато емоцій, люди фотографували, знімали на телефон, щоб зберегти для історії. Емоції перевершували самі себе, у людей настільки видно було радість на обличчях, вітали один одного в зв’язку з тим, що українська церква відбувалась. Маючи ще час, ми пройшли вул. Інститутська, де свого часу перебували на Майдані, де були блок-пости, де загинули люди».

А от чи вплине рішення Об’єднавчого Собору на Дубенщину, на думку Юрія Парфенюка, і що буде з церквами посадовець відповів так:
«Мені хочеться, щоб у нас на Дубенщині в церквах, які сьогодні закриті – все-таки почули дзвони і молитву «Отче наш». А ті церкви, що будуються – нехай будують, все одно вони будуть українськими».
Відомо, що 6 січня очільник нової Української православної церкви, відправиться в Стамбул, де має отримати Томос.

(640)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.