Елеватори знову заважають людям
А на підприємстві в Дубні запевняють, що не стоять на місці
З приходом осені в Дубні починають говорити про елеватори. Так їх називають в народі, а офіційно це ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» та ТзОВ СП «Нива», які розташовані відповідно на пров. Центральний, 1 та пров. Проїзний, 7, що входять до групи компаній «Ukrlandfarming». Вони знаходяться на території колишнього цукрового заводу (від нього, мабуть, тільки вивіска і лишилась на прохідній), але заважають мешканцям Цукрового та Страклова. Після збору врожаю, зокрема зерна, кукурудзи простір засипає рожеве лушпиння, пил.
Цьогоріч питання елеваторів попросила підняти дубенчанка, що не так давно переїхала в мікрорайон. І хоча жінка проживає на вулиці Золотаренка, все ж лушпиння долітає до її помешкання. А ще заважає шум.
«Ми живемо достатньо далеко, на Золотаренка. Але їх (елеватори – прим. ред.) і туди чути, і летить лушпиння від кукурудзи. А оскільки дитина біля них ходить в школу, то ми цю картину спостерігаємо кожен день. Почалось все десь тоді, як почалась школа», – розповідає Юлія Назаревич.
Минулого року детальніше ситуацію описували мешканки, що проживають ближче до елеваторів. Людям записало двори, будинки, автівки, доводилось прати одяг по кілька раз, не могли відчинити вікна. У листопаді 2018 на звернення дубенчан відреагували та вперше ініціативній групі, працівникам міської ради й журналістам провели екскурсію. Щоправда, елеватори не працювали повноцінно. Анна Царук каже, що сипле того «добра» більше, ніж торік.
Фото Ірини Оліщук 19 жовтня 2019 року
Що ж змінилось після «круглого столу», що зробили, аби якось зменшити забруднення прилеглої території до елеватора – ми поцікавились у керівника підприємств.
«Звукове навантаження нічим не перевищує дозволені показники. Щоб звести його до нуля треба закрити виробництво, це можливо? Ми уклали договір на роботи щодо встановлення додаткового обладнання. Це процес не одного дня, а поступовий процес. Ми не стоїмо на місці, ми працюємо в цьому напрямку. Як я і обіцяв, ми удосконалюємо процес. Само собою поставили екрани. До нас ніхто не звертався і я дуже сумніваюсь, що інформація про те, що більше засипає, ніж минулого року – відповідає дійсності. Ми ставимо додаткове обладнання – систему аспірації. Це інвестиційний проект. Обладнання та роботи ці вартують 400 тисяч гривень додатково. Якщо воно дасть ефект – ми ще його вдосконалюватимемо. У проектній організації рішення як такого немає, це наукові розробки. Ми стараємось цю схему вдосконалити і поставити її у виробництво. Обладнання вже змонтовано, готуємо, щоб випробувати його в роботі. Я думаю, що це дасть суттєвий ефект по зменшенню викидів», – відповів Андрій Латаш.
Якщо все ж вдасться, то на фірмі готові ділитись досвідом з іншими компаніями. Директор знову зауважив про стихійне сміттєзвалище, що утворюють самі ж місцеві мешканці. Та парирував, що ніхто з дубенчан до них цьогоріч не звертається ані щодо співпраці, ані викидів.
До місцевого управління Держпродспоживслужби теж не звертались і фахівці ніяких замірів, робіт не проводили, хоча очільник зауважує, що могли відразу звертатись в обласні установи.
(314)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію