Дубномолоко відвідала інженер, яка його створювала (фото)

Жінка, що працювала над сиркомбінатом, через роки повернулась на завод-сироварню
Дубенський сирзавод, мабуть, звик приймати гостей. Але особливо тепло керівництво та працівники зустрічали 15 січня Кіру Василівну Сизоненко. Жінка працювала головним інженером Об’єднання молочної промисловості в Рівненській області, себто проєктувала, будувала сиркомбінат (як він тоді називався). Минуло 39 років як завод ввели в експлуатацію і жінці цікаво як змінилось підприємство. Напередодні Дня народження, а саме 17 січня, коли пенсіонерка відзначає ювілей – 90-річчя, колектив ПрАТ «Дубномолоко» продемонстрував свою гостинність і показав виробництво.
«Я приїхала в Дубно в 1952 році з Ленінградського інституту. Мені було 22 роки. Приїхала головним інженером на старий дубенський маслозавод. Дубно виховало мій характер, бойовий характер, – поділилась спогадами Кіра Василівна. – Будуючи сиркомбінат, ми за свої кошти зробили каналізацію для міста – від комбінату до насосної станції. Тут було болото, люди працювали тяжко, клали трубопровід. Проєкт сиркомбінату я захищала в Москві та там пропонували насадити навколо заводу зелені насадження».

Окрім того, пенсіонерка розповіла цікаві випадки з будівництва та введення в експлуатацію сиркомбінату. Її слова підтверджували та з цікавістю слухали працівники, що почали свою кар’єру в той час, коли Кіра Сизоненко «опікувалась» підприємством.
«Після армії, коли я вступав в інститут Об’єднання молочної промисловості дало мені направлення на навчання і виплачувало стипендію. Кіра Василівна була моєю наставницею. У 1977 році я приїхав на зимові канікули й вона мені давала настанови, розказувала як я маю вчитись. Таким командирським голосом, що здалось ніби я знову в армії», – зазначив Олександр Приболотний, директор «Дубнотех».

Навіть пізніше, коли чоловік вже працював на сиркомбінаті, Кіра Василівна не відступала, приїжджала з перевірками. На пенсію пішла в 1985 році.

Поки гості пили чай і дегустували сир присутнім показали короткі стрічки з життя заводу. Але значно цікавішою була екскурсія підприємством. Попри свої роки, жінка в супроводі директора з виробництва Наталії Шкаравецької оглянула цех з виробництва твердих сирів, цех плавлених сирків, апаратний цех, фасування сиру, сушку тощо.
Побачене жінку, вочевидь, вразило.
«Я рада, що у вас лишилась стара «закваска» і ви передаєте свій досвід молодим. Треба, щоб покоління мінялись, а «Дубномолоко» не занепадало, а процвітало. Ви повинні гордитись своїм підприємством», – зазначила Кіра Сизоненко.

На завершення зустрічі жінка отримала подарунок – сири ТМ «КОМО».
А також побувала на підприємстві «Дубнотех».

Редакція Інформаційного порталу м. Дубно вітає ювілярку та зичить міцного здоров’я, оптимізму і відсвяткувати, як мінімум, 100-ліття.

(2102)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.