«Дубно: на скрижалях історії» – місто матиме відеовізитівку

Продюсер фільму: Показали місто, яким його бачимо ми, коли приїжджаємо
Протягом літа в Дубні працювала знімальна група з Тернопільщини. Фахівці створювали лицарську фентезі-казку «Джура-Королевич», фільмування якої вже завершилося. А 12 серпня у бібліотеці в Тернополі відбувся допрем’єрний показ документального фільму Богдана Голича «Дубно: на скрижалях історії».
Щоб детальніше дізнатися про кінострічку та коли її покажуть дубенчанам, журналістка Інформаційного порталу м. Дубно поспілкувалася з продюсером Володимиром Ханасом.

– Володимире, розкажіть про ідею створення стрічки та про що буде майбутній фільм.
– Це було прохання і пропозиція Дубенської міської ради зробити таку відеовізитівку міста, але щоб це був погляд зі сторони. Щоб люди, які не проживають у місті робили фільм, показали місто яким його бачимо ми, коли приїжджаємо. Звичайно, обговорювали певні параметри. Оскільки було дуже мало часу – запропонували реалізувати задум спільно з Тернопільською кінокомісією. Працювали виїзними групами, знімали людей. Нам допомагали місцеві, зокрема місцевий продюсер Володимир Кисельчук багато в чому сприяв. Розповідати про фільм непросто, адже це візуалізація, має певний символізм, тобто його потрібно дивитися. У фільмі є коментарі містян та гостей, хоча й небагато. Так випадково склалося, що коли в нас були заплановані панорамні зйомки, нам повідомили, що приїхали в Дубно гості з Польщі. Звичайно, ми не змогли пройти повз. Ми не планували спілкуватися, проте коли зустрілися і почули відгуки – почали знімати, адже, на наше переконання, це було дуже щиро.
– Скільки часу Вам знадобилося, щоб зняти фільм?
– Мені зараз важко сказати точно, адже в нас були кілька видів зйомок, включно зі зйомками безпілотним літаючим апаратом. Ми вклалися у 7 днів. Але зважаючи, що працювало декілька груп – одна знімає інтерв’ю, інша – панораму, важко казати як рахувати час, адже фактично день один, а працює дві групи. В нас було 7 днів, ми приїжджали 5 разів. Режисер Богдан вважає, що це зайняло 7 днів, а я вважаю, що більше. Всі зйомки проводили цього року, а перші кадри відзняли в травні.
– Чи вперше Ви працювали в нашому місті?
– Я не вперше працював у Дубні. Раніше, як кінокомісія, ми працювали з Дубенським історико-культурним заповідником, у нас є кілька ідей, які плануємо реалізувати й цього року – демонстрація фільмів, запрошення авторів, звичайно, з дотриманням авторських прав. Хоч знімання відбувалися у Тараканівському форті, основною локацією ми вважаємо Дубно, адже розміщувалися там – це стосується фільму «Джура-Королевич». Фільмування стрічки вже завершилося, ми і кастинги проводили, презентації, прес-конференції, жили в Дубні. Не можна сказати, що я у місті вперше.
– Володимире, які локації можна буде побачити у фільмі?
– Режисер і вся знімальна група старалися показати максимально багато. Знімання з безпілотника – ви можете бачити фактично все місто, не могли обійти Замок, показали більшу частину церков. Також були коментарі частини священників. Ми показували стадіон, парк, показували дерев’яні скульптури. Під час показу в Тернополі декілька разів звертали увагу, що це дуже цікаво. Показували будиночки, які для вас, можливо, знайомі та нецікаві – режисеру, наприклад, сподобалося кілька таких будинків. Але, зрозуміло, що ми були обмежені часовими та фінансовими ресурсами. Така робота могла ніколи не закінчуватися, адже багато цікавого.

– Яка тривалість кінострічки?
– Тривалість фільму 30-31 хвилини. Питання вибору часу – це завжди надзвичайно складний та дискусійний момент, оскільки за 8 хвилин неможливо все показати та й за пів години неможливо, але в цей час можливо вмістити більше, ніж у 8 хвилин. А якщо говорити з точки зору глядачів – півторагодинний фільм втомлює. Завжди питання вибору часового проміжку складне і ніколи не має однозначної відповіді.
– Володимире, чи задоволені Ви кінцевим результатом роботи знімальної групи та фільмом, який у вас вийшов?
– Під час допрем’єрного показу фільму в Тернополі було декілька наших журналістів, критиків. Я розумів, що хтось буде хвалити, а хтось – навпаки. Для мене високою оцінкою було, коли бібліотекарка обласної бібліотеки подивилася фільм і сказала: «Так, а про Тернопіль такого немає, ви збираєтеся зробити такий про Тернопіль?» – це для мене дуже висока оцінка.
– Поділіться, будь ласка, враженнями від роботи в Дубні.
– Нам було дуже комфортно працювати, в нас, фактично, ніяких проблем у різних питаннях не було. Нам допомагали, підказували, а це важливо, коли ти відчуваєш зворотний зв’язок. Телефонують, пишуть, коментують, є відгуки – значить це важливо. Я хочу всім подякувати, а також журналістам, які про це пишуть.
Також продюсер фільму «Дубно: на скрижалях історії» розповів, що за попередньою інформацією стрічку планують показати в Дубні до Дня Незалежності. Але конкретну дату називатиме замовник – Дубенська міська рада та міський голова, а знімальна група вже має дві пропозиції щодо показу фільму для меншої аудиторії. Те, що про створення цього фільму знає небагато місцевих мешканців, Володимир Ханас вважає добрим знаком – значить фільмування не заважало пересічним людям.

(180)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.