Дубенський замок святкує 525-ту річницю першої літописної згадки (фото)
На ювілеї Дубенського замку – представники з ЮНЕСКО, Польщі , США та композитор світового масштабу з Японії Хіроші Куросакі
Легендарний замок у Дубні сьогодні відзначає 525-ту річницю від першої літописної згадки. В замку – багато пам’ятних подій, гостей та відвідувачів у зв’язкуу зі святковими подіями.
Місто, колектив Дубенського державного історико-культурного заповідника приймали привітання у літньому павільйоні, що на території замку. Там вже з самого ранку на урочистості зібралися духовенство і представники місцевої та обласної влади, колектив замку на чолі з директором Леонідом Кічатим, а також культурні та громадські діячі краю, гості з Польщі, волонтери корпусу Миру в Україні, представники ЮНЕСКО і навіть Японії.
Директор заповідника привітав усіх зі святом – 525-річним ювілеєм першої літописної згадки про Дубенський замок – перлину Рівненщини, візитівку Дубна, частину держаної історичної спадщини України. У зв’язку з історичною подією Леонід Святославович нагородив членів колективу заповідника почесними грамотами. Відзнаками науковців та фахівців Державного історико-культурного заповідника нагороджували і голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, і міський голова Василь Антонюк, і керівник обласного управління культури Ярослав Мельник.
Дубенський замок в особі директора Леоніда Кічатого приймав сьогодні вітання від гостей-партнерів, меценатів та влади. Так, особисто вітав з ювілеєм благочинний дубенського благочиння УПЦ КП Василь Лозинський, який передав вітання від Владики Іларіона та вручив цінний подарунок – гобелен з зображенням образу божої матері з немовлям. Віншували дарами Леоніда Кічатого і влада Дубенщини та області, всі гості. Багато теплих слів та подяк за добру роботу прозвучало на адресу колективу.
Дуже корисний та несподівано коштовний подарунок привезли із собою партнери з Польщі. Вуй гміни Котунь Гжегож Гураль вручив ключі від вантажно-пасажирського автомобіля, який тепер буде слугувати для потреб заповідника. Подарунок керівник прийняв вдячно, адже насправді вже давно була потреба в придбанні автомобіля. Ще одним унікальним та цінним подарунком від польських партнерів з Кракова був приїзд на ювілей музиканта світового рівня, композитора, аса гри на фортепіано Хіроші Куросакі. Музичний подарунок став перлинкою святкування ювілею.
Після привітального концерту, директор державного історико-культурного заповідника презентував відчеканені ювілейні срібні монети до 525-ї річниці замку у Дубні. Леонід Кічатий нагородив почесними грамотами та коштовними монетами меценатів та опікунів замку, які, на його думку, роблять для розвитку заповідника дуже багато добрих справ у різних напрямках. Тож почесними володарями срібних ювілейних нагород стали – представник ЮНЕСКО Віталій Семенюк, протоієрей і благочинний міського благочиння УПЦ КП Василь Лозинський, волонтер корпусу миру США в Україні Джефрі Гленн. Одну нагороду вручили родині – засновнику фонду «Любіть Україну» Михайлу Корилкевичу та підприємиці Ірині Корилкевич. Також подякували та нагородили монетами Леоніда Дудка, Ерну Шевчук, Віктора Кондратюка, Віру Семещук.
Крім цього, з нагоди ювілею презентували перше видання Дубенського наукового вісника, розтиражованого Дубенським історико-культурним заповідником, до якого увійшли матеріали Міжнародної науково-теоретичної конференції, присвяченої 525-річчю від дня народження І.Д. Лозов’юка. Презентував видання науковий працівник заповідника Юрій Пшеничний, який також оголосив про історичну подію: за сприяння Укрпошти видали нові поштові марки до ювілею першої літописної згадки про Дубенський замок. На марці – портрет вченого та науковця, дослідника, краянина І.В. Лозов’юка. Тож під час святкування при гостях погасили марки, які тепер будуть відпускати у поштових відділеннях України. До цієї події запросили сина І.В. Лозов’юка Ростислава Лозов’юка.
До слова, в замку в святковий день відбулася ще одна пам’ятна подія. З нагоди святкування 100-ліття ювілею Лозов’юка, відкрили виставку з унікальними світлинами вченого та науковця, який дуже багато праць посвятив дослідженню краю та історії, в тому числі неоціненний його вклад у вивчення та дослідження історії Дубна та Замку. Під час відкриття виставки презентували дві книги. Одна з книг – спогади Ганни Лозов’юк «Весна супроти зими» (табірні спогади волинянки) та друге видання повісті-есе Миколи Пшеничного «Для Дубна, для Волині, для України або Канва до вишиваного портрета Ігоря Лозов’юка».
Також в день святкування ювілею в замку відбулася наукова конференція та очікувався приїзд високопосадовців з області.
Інформаційний портал м. Дубно вітає колектив замку та директора Леоніда Кічатого з визначною подією. Висловлюємо щиру та глибоку вдячність за неоціненний вклад у вивчення та збереження історичної спадщини міста Дубна. Бажаємо наснаги у роботі та подальшого процвітання у справі, вдячних відвідувачів та достатнього фінансування.
(735)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію