Дубенські перевізники не хочуть возити «те, що осталось»

виконком 17.01.17Приміські та транзитні перевізники крадуть пасажирів у місцевих підприємців?
Минулого тижня у Дубенській міській раді відбулось перше засідання у цьому році виконавчого комітету. У порядку денному було понад 30 питань. Розпочали із звернень громадян за 2016 рік, яких минулого року було майже 3400, більшу половину з них – задоволено. 2% або 58 звернень ще перебувають у процесі виконання, а відмовили – 22 громадянам, в основному у земельних питаннях.
Щодо надання адміністративних послуг через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), то в 2016 році їх було більше 11100, за що в місцевий бюджет надійшло 344290 гривень.
Тоді ж перейшли до розгляду питання якості пасажирських перевезень в місті Дубно. Доповідав начальник муніципальної дружини Олександр Грель. За його словами, у нашому місті перевезення пасажирів здійснює 31 автобус, які курсують вулицями Дубна з 5 год. до 23:30. Рух громадського транспорту відповідно до графіку контролюється диспетчерами та муніципальною дружиною. Оскільки є випадки скарг окремих пасажирів на якість перевезень, а саме на коректне поводження окремих водіїв до пасажирів, то минулого року із такими порушниками проводили бесіди і навіть звільнили двох керманичів. Щоправда, не завжди прийняті міри впливу до порушників-водіїв є ефективними, тому що працівники муніципальної дружини не можуть приймати штрафних санкцій.
На завершення міський голова Василь Антонюк та директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий порадили перевізникам міста зорганізуватись в асоціацію, хоча б для відшкодування коштів чи участі в різноманітних програмах.

А виконком прийняв рішення, яким зобов’язав перевізників забезпечити в повному обсязі:
контроль за технічним станом автобусів; культуру обслуговування пасажирів та безпеку пасажирів; дотримання визначеного законодавством режиму праці та відпочинку водіїв; дотримання санітарного стану транспортних засобів; наявність візуальної інформації для пасажирів. І порекомендував в салонах автобусів здійснювати прослуховування української музики та місцевих регіональних радіостанцій.
Не так спокійно, та значно емоційніше, відбувалось обговорення погодження місця зупинок автобусів приміських маршрутів на території Дубна. У Дубенську міську раду надійшли заяви від Привільненської громади та Плосківської сільради з проханням погодити зупинки для автобуса «Дитиничі-Привільне через Дубно».
Дубенські перевізники, мабуть переживаючи за свій заробіток, не погоджувались із рішенням та час від часу активно відстоювали свою позицію, оскільки транзитні автобуси забирають пасажирів і місцевим підприємцям лишаються «залишки».
«Якщо автобус їде і на зупинці підбирає людей, а за ним йде «одиничка», чи другий маршрут, то прикро дивитися і їхати ззаду та збирати, вибачте, те, що лишилося і те, що не беруть. Тобто, пенсіонерів і дітей, яких ми возимо по гривні», – висловив свою думку один із перевізників.
Коли ж почали члени виконкому вирішувати де саме та з якої сторони має право зупинитись приміський автобус – в залі виник шум. Адже, наприклад, не можуть рачинці, які привезли дітей в садок на Сушильному, вийти тут, а для того, щоб повернутись додому йти на Базарчик чи Семидубську. Хтось пропонував додати ще кілька «законних» зупинок, зокрема на 5 школі та залізничному вокзалі. Слово взяв міський голова:
«В цьому питанні я надаю пріоритет нашим міським перевізникам. Природно так сталося, що люди сільського населення самі вже визначились, де їм чекати автобус. Але не треба робити з Дубна автовокзал. Є канва, а всі інші зупинки – похідні».
Тоді ж приватний підприємець Сматієвич, яка виграла тендер по маршруту «Дитиничі-Привільне через Дубно», попросила погодити місця зупинок відповідно до проекту, а також почала «розбір польотів» із членом виконкому та водночас міським перевізником Русланом Федорчуком.

Хоча й гамір не втихав, але вирішили голосувати. І спершу присутнім озвучили, що рішення не прийняте, після чого підприємці та сільський голова покинули залу. Однак уже згодом з’ясувалось, що голосів все ж таки вистачило і автобуси приміських маршрутів у Дубні можуть зупинятись на таких зупинках:
«Сушильний завод»; «вул. Семидубська»; «Цукровий завод»; «Райлікарня»; «Онкодиспансер»; «Державний історико-культурний заповідник» та «Майдан Незалежності».
Після того члени виконкому схвалили міські заходи щодо профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету на 2017-2020 роки, Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Дубно на 2017-2020 роки, Програму надання фінансової підтримки громадській організації «Футбольний центр «Дубно» у 2017 році та міську програму підтримки громадського формування з  охорони громадського порядку «Козацька варта» м. Дубно на 2017-2019 роки, якою передбачається фінансування у сумі 300 тисяч гривень. Погодили також Програму встановлення системи відеоспостереження у місті Дубно на 2017 рік, у якій йдеться про спрямування 33 тисяч гривень на придбання 9 камер відеоспостереження та допоміжних матеріалів. 5 цифрових камер планують встановити біля меморіалу танкової битви, на вул. Львівська (кафе «Велес», повороти на бічні вулиці), на вул. Семидубська (переїзд), на вул. Млинівська (Млинівське кладовище, бічні вулиці Торгова, М’ятинська, в’їзд у місто зі сторони Шибеної гори) та на вул. Залізнична (перехрестя з вул. Грушевського, залізничний переїзд на вул. Страклівську), а 4 нових аналогових камери замінять ті, що вийшли з ладу.
Крім цього, під час засідання  розглянуто низку житлово-комунальних, соціальних питань та питань, що стосуються прав дітей.

(147)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.