Дубенські освітяни реалізовують проект з Українською асоціацією

Вчителі та медичні сестри опановують нові знання про інсульт
У світі інсульт посідає друге місце серед усіх причин смерті та інвалідності. Щорічно реєструється близько 6,5 млн летальних випадків, і за цим показником поступається лише ішемічній хворобі серця.
Україна займає одне з перших місць в Європі за показниками смертності від інсульту: щорічно реєструють близько 100-110 тис. інсультів. Середній вік для недуги приблизно 40-45 років, а вже неодноразово ми чули про інсульт у дітей, які ставалися прямо в школі. І, як показує досвід, не завжди вчителі та медична сестра може розпізнати ознаки інсульту в дітей. Нерідко перші ознаки інсульту сприймають за перевтому або отруєння, адже хворого можуть турбувати загальна слабкість, головний біль, «мушки» перед очима, нудота. Іноді ці симптоми виражені слабко або зовсім відсутні.

З метою привернення уваги населення на глобальному рівні до проблеми інсультів: питань профілактики, своєчасної діагностики та звернення за медичною допомогою, нових можливостей лікування Українська асоціація боротьби з інсультом запропонувала такий пілотний проект співпраці з освітянами. У нашому місті та районі проект ініціювала Дубенська міська рада, зокрема заступник міського голови Вікторія Дмитрієва. І роль освітян у реалізації цього масштабного проекту дуже велика – це інформаційно-просвітницька роль.

У зв’язку з цим консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Світлана Перець провела онлайн-зустріч «Як розпізнати інсульт. Алгоритм подальших дій». Під час зустрічі вчителі основ здоров’я та медичні сестри отримали кваліфіковану консультацію від лікаря Дубенської міської лікарні, викладача неврології КЗ «Дубенського фахового медичного коледжу» Вікторії Кирилюк та студентів коледжу, за сприяння в.о. директора Жанни Кислюк. Вікторія Михайлівна докладно розповіла учасникам зустрічі про роботу інсультного блоку, який запрацював у Дубні. Це спеціальне відділення, в якому професійна команда лікарів надає допомогу хворому при інсульті. Цілодобовий догляд, спеціальне обладнання, мультидисциплінарний підхід, високопрофесійний персонал – все це дозволяє організувати лікування та реабілітацію на належному рівні.

В процесі спілкування визначили основні напрямки реалізації інформаційно- просвітницького проекту та вчителі познайомилися з освітньою програмою «Супергерої FAST», що започатковується в школах України за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 

(144)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.