Дубенчанка має довоєнне видання Кобзаря
У Дубні дорослі та малі читали вірші Шевченка
Вшанування пам’яті великого сина України, митця, – Тараса Григоровича Шевченка відбулося в Дубні 10 березня поруч із пам’ятником Тарасу Шевченку. У Свято-Іллінському соборі була звершена панахида, де священники Дубенщини, мешканці міста помолились за спочилого письменника, а також за отця Арсенія, який тривалий час був настоятелем собору, та спочив саме цього дня. Керівники міста і району, письменники, дубенчани схилили голови перед пам’ятником Шевченку та здійснили покладання квітів.
Цього року вперше в місті відбулась акція «Прийди зі своїм «Кобзарем». Пісню «Думи мої, думи мої..» виконав хор «Шанувальники української патріотичної пісні». Найдавнішим «Кобзарем», який було зареєстровано цього року стала книга Миколи Тимчака 1935 року видання. Найновішим виданням став «Кобзар» 2018 року дубенчанки Аліни Мазепи. Найповажнішою учасницею цьогорічної акції стала Віра Сацюк, 1951 року народження, яка до того ж завітала з «Кобзарем» іще довоєнних часів, якого її тато врятував з охопленої вогнем хатини та своїми руками оновив палітурку. На жаль, датування на книзі було відсутнє, тож важко було визначити рік видання. Наймолодшою учасницею акції стала Катерина Потапчук, 1992 року народження, яка також зачитала вірш Тараса Шевченка.
«Найоригінальнішим виданням» стала книга Тараса Шевченка, яку для огляду з музею Дубенської школи № 3 представила учениця школи Христина Глущук, – «Кобзар» із пам’ятним надписом правнука рідної сестри Тараса Григоровича, Катерини, – письменника Дмитра Красицького. Також усі охочі мали змогу прочитати свої улюблені вірші Тараса Шевченка. В нагороду за небайдужість усі, хто прийшов цього дня до пам’ятника Тарасу Шевченку із «Кобзарем», хто прочитав його вірші, отримали подарунки. А на завершення дубенчани виконали Гімн України з нагоди 155-річчя першого публічного його виконання.
(188)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію