Дубенчанин передав у заповідник майже 90 виробів (фото)

Не продав, не викинув, а передав у замок – дубенчанин став меценатом
Унікальні, вражаючі, в єдиному екземплярі вироби з дерева, картини в пляшках презентуються у Дубенському замку. Створені вони на токарному станку, або ж за допомогою випалювання (пірографія), сегментної технології (склеювання з кусків різних порід), поєднання різьби та навіть вишиванням. Виготовив їх митець, народний умілець, активіст Сергій Яковчук. І вчора, 8 жовтня, дубенчанин 86 робіт (відповідно до акту передачі) передав на постійне зберігання в Державний історико-культурний заповідник м. Дубно.

«Ми традиційно проводимо апаратні наради. Але наша сьогоднішня нарада є особливою, тому що серед нас присутній громадський діяч, меценат Сергій Яковчук. І все, що за моєю спиною, з його доброї волі має перейти у фонди заповідника. Це велика праця, праця не одного року, – зазначив директор Леонід Кічатий. – Це гарний приклад підтримки української культури, меценатства, душі, тому що (працюю тут дев’ятий рік) мало є тих людей, які зі своєї доброї волі здійснюють вклад у розвиток музейної справи, історико-культурної спадщини. Ці предмети перейдуть у фонди та служитимуть в майбутньому для наших відвідувачів».

А також керівник привітав Сергія Яковчука з Днем Ангела й від імені колективу вручив подяку за особистий благодійний внесок у популяризацію і збагачення культурної та мистецької спадщини.
«Захотілось зробити щось цікаве. Замок зробив нічну екскурсію, гримить на всю Україну? Гримить. А це буде доповнення до того дійства. Найдавніша тут робота – Шевченко, вишитий гладдю. Ще на п’яльцях, до армії. Батько каже: «Дурний. Здурів, хлопці ходять на танці – воно вишиває сидить». Але десь років 8-9 тому знайшов на горі», – розповідає пан Сергій.

Роботи збирав митець з 2004 року, продавати – не продавав, а складав у коробки. Починалась зібрана колекція з картин у пляшках. У такому складі вироби представлені вперше. На запитання «Як зробити картину в пляшці?» керівник Мистецької хати відповідає:
«За допомогою двох велосипедних шпиць, в однієї кінчик прямий, в іншої – загострений, як в орла дзьоб. Наколов, впхнув у пляшку і там розгортаю. Буває таке, що все збираю, останнє поправляю і все розлітається. Виколупую і по-новому. І так могло бути кілька десятків разів. На сьомому чи восьмому разі брав пляшку, виходив і розмахував…, але зупинявся. Вже зробив пристосування рамки збирати, навіть вузлики, щоб стягнути рамку».

Аби виготовити таку роботу треба чимало часу, а ще більше терпіння. У Сергія бувало таке, що збивав руки в стіл так, що вони напухали до незвичних розмірів. Допомагала їм холодна вода. Автор зізнається, що й випалювання складне, треба вміти вдало перебити кальку. Після того постійно напружені очі, вдихаєш дим. Попри це дубенчанин випалив та передав у колекції 15 портретів гетьманів, має бути ще стільки ж.

Серед картин, тарілок, ваз, дощечок досить оригінальною є робота, яку сам меценат називає «Міраж алкоголіка». Виготовлена за цікавою технологією пляшка, вміщує ніби 4 стопки та закривається качаном кукурудзи. А загалом колекція має поповнюватись.

Побачити вироби охочі можуть у Дубенському замку до 15 жовтня.

(424)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.