Депутати вважають, що питання ТЕС мають вирішувати і мешканці сільських громад
Депутати Дубенської райради стурбовані можливою появою ТЕС у Дубні, відсутністю психіатричного закладу та відділення гемодіалізу
Під час чергової сесії Дубенської районної ради 24 листопада депутати підняли питання будівництва теплової електростанції у Дубні. Звернення з цього приводу ініціювала фракція ВО «Батьківщина» та Дубенська райдержадміністрація.
«…ми, депутати Дубенської районної ради, вимагаємо проведення громадського обговорення не лише з мешканцями міста Дубна, а і з представниками територіальних громад Дубенського району, які розташовані поблизу місця можливого будівництва ТЕС. Також вимагаємо оприлюднити інформацію про можливий негативний вплив ТЕС на стан довкілля та про заплановані заходи щодо запобігання такого впливу. Вимагаємо оприлюднити документальне підтвердження наявності домовленостей щодо поставки деревини чи іншого палива в обсягах, необхідних для роботи ТЕС.
Ми вважаємо, що будівництво такого об’єкту як ТЕС може розпочинатись лише після отримання згоди не лише громади міста Дубна, а і громад Дубенського району, а також гарантій інвестора щодо запобігання можливому негативному впливу на стан довкілля. В разі відсутності згоди усіх громад та вказаних гарантій вважаємо будівництво неможливим» – йдеться у зверненні до Дубенської міської ради.
Дубенська РДА пропонувала винести питання доцільності побудови ТЕС на околиці Дубна на обговорення постійними комісіями районної ради і на найближчу сесію. До обговорення пропонувалось залучити провідних спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів, екологічної інспекції та інших компетентних органів.
Депутатське звернення депутатської групи «За Дубенщину» до Рівненської обласної ради, Рівненської обласної держадміністрації, Міністерства охорони здоров’я стосувалось збереження психіатричного диспансеру в Дубні. Звернення також схвалювали голова райради Олександр Козак і обранець Галина Сухолейстер, яка зауважила:
«В кожному селі є жителі, які не обов’язково психічнохворі, але схильні до алкоголізму чи наркоманії і раніше, коли була така лікарня в центрі Дубна жінка могла завезти чоловіка, пролікувати. Зараз в Остріг не повезе, то грошей немає, то ще чогось. Ми, коли підтримаємо і збережемо цей заклад, то збережемо людей».
25 голосами депутати підтримали пропозицію відкриття філії психлікарні у Дубні на базі існуючого закладу.
Сергій Вовчик озвучив звернення від адміністрації Дубенської ЦРЛ з проханням винести на чергову сесію питання про надання дозволу для здачі в безкоштовне користування нежитлове приміщення шкірно-венерологічного відділення площею 193, 4 кв.м. «Діасервіс плюс». Дочірнє підприємство планує розмістити відділення гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність строком на 10 років.
«Справа в тому, що сьогодні мали бути присутні представники підприємства, яке проведе капітальний ремонт приміщення. Вже виготовлена проектно-кошторисна документація, вчора повинна була б бути відповідь з експертизи. Спочатку треба зробити дах, а, фактично, фірма починає працювати над цим. Вже замовлені вікна на все приміщення. Кошти ми залучаємо з тих 5 мільйонів, які були виділені за сприяння народного депутата Ірини Луценко. На сьогодні виготовити проектно-кошторисну документацію частково не можна, а тому ми виготовили документи на шкірвенвідділення та інфекційне. Загальна вартість робіт складає 1 мільйон 471 тисяча. Поки погода дозволяє – почнемо ремонт даху, тоді встановлюватимуть вікна. Потім фірма встановлює обладнання за свій рахунок і надає послуги» – пояснив голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк.
Так як проект рішення оприлюднений на сайті 6 листопада, то на сесії 24 листопада за нього не голосували, а перенесли на наступну. До того питання розгляне медична комісія і вирішать як можна передати в оренду приміщення комерційному підприємству.
Депутат Наталія Андріюк просила усунути несправедливість щодо оплати праці працівників закладів освіти, зокрема дошкільних і позашкільних, що фінансуються з районного бюджету. Останні не в рівних умовах порівняно з працівниками загальноосвітніх закладів, які отримують заробітну плату з державної казни. Вони не отримали до цього часу оздоровчих та не проплачені з 1 січня 2017 20% надбавки за престижність роботи, а тому районних депутатів і обранців сільських рад теж просять з розумінням віднести до проблеми.
«У нас є такі сільські ради, які мають на рахунку більше 0,5 мільйона коштів, але сказали, що їхня позиція – на освіту і культуру не давати жодної копійки. Для цього переконуватимуть кожного депутата» – заявив очільник РДА.
Крик душі педагогів районні обранці підтримали одноголосно.
«Розділили копійки»
Така ж одностайність депутатів була при розподілі бюджету.
Перевиконання районної казни на 1 листопада становить близько 1 млн. 925 тис. грн., з них 320 тис. грн. дали центральній районній лікарні, майже стільки ж центру ПМСД, районній раді 172300, управлінню праці і соцзахисту – 100 тисяч, 705900 спрямували на культуру,830 100 – на освіту, близько 215 тис.– територіальному центру, військкомату – 10 000 грн., пожежній – 25 тис. грн., спортивній школі – 5 000. Окрім цього, на стипендії голови обдарованій молоді виділили 21 тис. грн., відділу спорту, дітей і молоді – 35 тис. грн., Соснівській сільраді, якій важко виконувати бюджет – 30 тисяч гривень, на нагороди спортсменам – 4 тис. грн і ще кілька десятків тисяч на виконання програм.
У Вістей Дубенщини – нова домівка, а в Гірниках –холодильники
Нова юридична домівка з’явилась у комунального підприємства «Редакція газети «Вісті Дубенщини». Простіше кажучи, газету районної ради з Семидуб перереєстрували в Мильчу, через що депутати погоджували зміну юридичної адреси та знову затверджували статут. Задля облаштування холодильних установок обранці затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відводиться в оренду строком на 7 років громадянину Туревичу Олександру на території Гірницької сільської ради. Підприємець планує встановити холодильники, аби закупляти дари лісу в місцевих мешканців. Площа ділянки – 0,3300 га, а повна грошова оцінка земельної ділянки 789791,00 грн.
Про премії
Наприкінці сесії керівник районного відділу освіти Галина Вознюк зачитала лист до Дубенської райдержадміністрації на погодження виплати грошової нагороди керівникам шкіл і садків, де кошти використовуються з освітньої субвенції. Працівники цих закладів премії отримали, а керівники – не можуть отримати щорічну винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків. А тому щоб одноосібно не приймати рішення начальник звернулась до РДА. Як повідомила Галина Вознюк, розмір нагороди встановлений відповідно до схеми тарифних розрядів і кількості учнів та сягає від 3870 до 4460 грн. І хоча 6 з депутатів не брали участі в голосуванні через конфлікт інтересів, так як самі або їхні члени сім’ї є директорами закладів, рішення прийняли.
(287)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію