Депутати розпустили районну раду
Бюджет району забезпечений тільки на 75%
20 грудня в Дубенській районній раді депутати знову зібрались, так мовити, на бюджетну сесію. Цього дня вносили зміни до бюджету 2019 року та приймали його на наступний рік. Додатково до порядку денного внесли затвердження змін до статуту районного будинку культури та передачу закладів охорони здоров’я Іваннівської сільради до складу Привільненської громади.
Але спершу вручили відзнаки голови Рівненської облради Тетяні Кохан та голови райради Володимиру Чую. Запити та звернення в обранців були лише усні. Олександр Козак хотів звернутись до Рівненської обласної ради та адміністрації щодо орендної плати за приміщення санепідемстанції (10 тис. грн в місяць, через що доведеться підняти вартість послуг). Микола Йосак розповів про ремонт дороги від Мирогощі до Княгинина, демонструючи камінці (не малий щебінь, а саме камінці – прим. ред.), якими з піском засипали ями.
«Їду вчора з роботи, а вони видувають ями і засипають цими камінцями з піском їх. Я спеціально їх набрав, щоб показати, – обурювався депутат. – Сьогодні ці камінці летять з під коліс. А хто буде відшкодувати понищені автомобілі чи якщо такий камінець попаде в скло? Тільки гроші на вітер викидають. Оце на Миколи приїхали і зробили подарунок».
Оскільки ця дорога територіального значення і її обслуговує Дубенська ДЕД, голова адміністрації обіцяв з’ясувати це питання.
З 1 січня за харчування дітей дошкільного віку в навчально-виховних комплексах та закладах дошкільної освіти району з цілоденним перебуванням дітей батьки платитимуть 20 грн у день. Для тих сімей, у яких виховується троє і більше дітей розмір плати зменшується на 50 %.
Щодо бюджету на наступний рік, то служби, установи району забезпечені тільки на 75%.
«У минулому році в нас додаткової дотації було на суму 17 млн 783 тис. 900 грн, а на цей рік нам затвердили 3 млн 148 тис. 400 грн. Якщо взяти зведений проєкт бюджету на 2020 рік, то нам цієї суми не вистачає до кінця року по захищених статтях, – зазначив голова адміністрації Володимир Іщук. – Разом з вами, зі сільськими головами ми вступаємо у 2020 рік з нелегким бюджетом. Не легший бюджет буде по сільських радах, тому що є питання по акцизу, по наповненню».
Та додав, що проблеми з фінансуванням будуть в освіті, районному центрі первинно медико-санітарної допомоги. Для прикладу, на оплату енергоносіїв останнім, за словами керівника Валерія Сливи, треба близько 1,5 млн гривень, а заклали в бюджеті тільки 673 тис. Якщо коштів не додадуть, то треба буде скоротити 25 осіб.
Якби не було, але бюджет треба було приймати, а тому обранці проголосували одноголосно. Так само, як і за продовження контракту з Іваном Ілюсем, директором районної дитячо-юнацької спортшколи.
Єдиним питанням, при розгляді якого не вистачило депутатської більшості, стало затвердження структури, чисельності та умов оплати праці виконавчого апарату районної ради.
«Наша фракція голосуватиме за рішення при умові виключення пунктів 4-7. Це про встановлення керівництву районної ради надбавки за виконання особливо важливої роботи та преміювання, тому що в нас така фінансова ситуація», – зазначив обранець від Батьківщини Віталій Рашко.
Якщо детальніше, то в проєкті рішення розмір такої надбавки на 2020 рік як голові, так і заступнику визначений у 50 % посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років. Відсоток премій не вказаний взагалі. Але пропозицію підтримали тільки 6 батьківщинівців. При голосуванні за проєкт рішення «за» сказали тільки 13 обранців.
«Рішення не прийнято. Значить фінансування районної ради з 1 січня відсутнє. Ми маємо право всіх розпустити», – резюмував Олександр Козак.
І хоча пізніше заступник запропонував повернутись до цього питання знову 13 депутатів тільки підтримали рішення.
(969)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію