Депутати просять по 100 тисяч, а рятувальники не хочуть платити за землю

У Дубні вирішували яка сума потрібна депутатам для роботи на округах
Одне з питань чергової сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня, стосувалося Програми розвитку міжнародного співробітництва. Хоча, зазвичай, такі рішення приймають без обговорень, батьківщинівці захотіли почути звіт доповідача. Тож начальниця відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації Ерна Шевчук вийшла до трибуни, щоб детально пояснити значення цієї програми:
«Метою Програми є створення необхідних умов для: встановлення та поглиблення економічних, інвестиційних, соціальних, освітніх, екологічних, культурних, туристичних та інших відносин з регіонами іноземних країн; підвищення поінформованості міжнародного співтовариства про Дубно, його економічні та інвестиційні можливості, культурні та історичні традиції, а також формування позитивного міжнародного іміджу України в цілому, Рівненської області та Дубна зокрема…».
Оскільки посадовицю присутні слухали неохоче, перейшли до запитань, одне з яких стосувалося пам’ятки архітектури на Базарчику – маєтку Шувалової.
«Є проект реконструкції цієї пам’ятки, питання щодо землі. Проект намічає собою: де актова зала має бути кінотеатр, добудова – ігрові види, 1 та 2 поверх – бібліотека з дитячими мотивами, тобто дитяче кафе без спиртних напоїв. Як далі розвиватиметься справа залежить від керівника, поки людина не погоджується на розмови», – відповів на запитання Василь Антонюк.
Тож щодо цієї пам’ятки погодили звернутися до Кабміну з проханням допомогти вирішити проблему з землею, передати її громаді міста, щоб привести будівлю в порядок.
Після цього депутати все-таки проголосували за запропонований проект рішення.
Неодноразово депутатів обурювала ситуація відсутності коштів для виконання певної роботи на округах. Тож на 66 сесії мали прийняти відповідну програму і виділити обранцям кошти. Проект рішення передбачав виділити кожному депутату 20 тис. грн, проте земельна комісія запропонувала збільшити суму до 3 млн 400 тис. грн, що передбачає 100 тис. грн для кожного депутата.
«Ми розглядали суму 680 тис. грн – тоді Радикальна партія внесла пропозицію, яку ми її підтримали. А якщо є інша пропозиція, то нехай пояснять», – додав Леонід Дудко.
Тетяна Гончарова відповіла, що депутат вніс пропозицію на земельній комісії, пояснивши тим, що це гроші не для обранців, а для громади. За таку пропозицію проголосувала позитивно меншість, тож рішення не прийняли. Після цього присутні підтримали проект рішення, отже кожен обранець отримає по 20 тис. грн для здійснення діяльності на округах.
З проханням до сесії Дубенської міської ради звернувся місцевий підрозділ рятувальників, детальніше про яке розповіла головний спеціаліст управління архітектури, будівництва та земельних відносин Тетяна Іщук:
«Поступила заява ДСНС України щодо надання їм нульової ставки по сплаті земельного податку, але рішення підготовлене на відмову в зв’язку з тим, що у 2018 році встановили ставки на податки, які діють з 1 січня цього року. Згідно з Податковим кодексом, не дозволяється міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки для окремих юридичних та фізичних осіб. Потрібно звільняти або групою, або не звільняти взагалі».
Також фахівці пояснили, що регуляторний акт щодо цього питання був тривалий час опублікований на сайті, тож організації мали можливість просити внести в нього зміни ще до прийняття на сесії.
«Наші підрозділи на території 4 районів, ми маємо статус юридичної особи і кожного місяця ми сплачуємо податок в міський бюджет в розмірі близько 300 тис. грн, а в рік – це 3,5 мільйони. Прийшов бюджет і ми, державна установа, фінансуємось з держбюджету у цьому році не передбачили плату за земельний податок. Ми не прибуткова організація», – пояснив начальник місцевого загону ДСНС Михайло Домарацький.
Мер однозначно погодився звільнити рятівників від сплати податку, але виникла проблема з тим, щоб все зробити згідно з Законом, оскільки навіть якщо звільнити всю групу організацій, це нововведення діятиме лише з наступного року.
«Ще жодного року не було такого, щоб ми заставили ці структури – прокуратуру, поліцію, СБУ, пожежну – вчасно звернутись. Вони ще ніколи не платили, оскільки ці гроші ніколи не були закладені в їхньому бюджеті. Якщо сьогодні ми не дамо пільгу, в них йтиме заборгованість. Давайте передбачимо їм субвенцію з міського бюджету на оплату земельного податку», – зазначив Леонід Дудко.
Після тривалих обговорень присутні погодилися, що допомогти надзвичайникам однозначно потрібно, а крапку в обговореннях поставила пропозиція мера, яку підтримала більшість:
«Давайте перенесемо питання, сформуємо на наступне засідання пакет пропозицій і перелік установ, яким ми хочемо допомогти та обговоримо це в постійних комісіях».
Таке ж прохання до депутатів було у Дубенської місцевої прокуратури і його теж перенесли на наступне пленарне засідання.

(186)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.