Депутати підтримали блокаду Донбасу та звернуться до керівництва держави

Сесія Дубенської міськради: запити та звернення, блокада Донбасу, обмеження доступу журналістів до засідань, анулювання торгів щодо земельної ділянки, яка в суборенді товариства «Епіцентр»
Минулого тижня у Дубенській міській раді відбулось друге пленарне засідання в цьому році, 28 чергова сесія.
Міський голова привітав Анатолія Омельянчука із Днем народження, що був у міжсесійний період. А тоді перейшли до порядку денного. Прийнявши його за основу, погодились депутати внести додатково в порядок питання Юрія Момотюка та Миколи Стрільчука.

Більше години розглядали обранці депутатські заяви, запити і звернення, яких цього дня було чимало.
Фракція «Прогрес» заявила про перейменування партії на «Справедливість». Володимир Поліха звернув увагу колег на кількість бездомних собак у районі Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Тетяна Гончарова просила розробити проект розширення вул. Забрама. Оскільки у дні, коли працює ринок, вулиця заповнена транспортними засобами. Запит Анатолія Омельянчука стосувався обмеження проїзду великогабаритного транспорту по вулиці, що сполучає вул. Грушевського та вул. Семидубську.
Звернення партії «УКРОП» та громади міста, від імені якої виступив Павло Ульяновський, вирішили підтримати та направити до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про підтримку ініціативи щодо блокади торгівлі з терористами в Донецькій та Луганській областях. У ньому Дубенська міська рада вимагає на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України; встановити мораторій на ввезення вантажів на тимчасово окуповану територію України та вивезення (товарів) з неї, за винятком гуманітарних вантажів, а також припинити переслідування ветеранів добровольчих батальйонів, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.
Микола Стрільчук закликав внести в порядок денний чергової сесії питання «Про звіти начальників управлінь, відділів міської ради про виконання депутатських запитів, поданих у 2016 році», а також «Про хід реконструкції центру дозвілля молоді» із запрошенням керівників ПП «Вестінвестбуд» та ІБК «Дедал».
У депутата Олександра Пастуха на цьому засіданні було кілька запитів. Задля справедливості, обранець просив надати перелік всіх громадських організацій, які орендують комунальне майно, тарифи на оплату оренди в розрізі кожної громадської організації та надати роз’яснення щодо різниці в тарифах. В іншому запиті йшлось про припинення тиску на СК «Фітнес Карамель». Однак в управлінні економіки і власності міської ради таку інформацію спростували і пояснили, що справедливі до всіх. А Павло Березовський повідомив про борг цієї громадської організації за оренду майна.
Клопотав депутат про звернення до оператора мобільного зв’язку «Водафон», через те, що не можливо зв’язатись із швидкою медичною допомогою, пожежною службою та поліцією. З цього приводу міський голова вирішив зателефонувати на 103, але з’ясувалось, що Василь Антонюк користується послугами оператора «Київстар». Від імені стурбованих дубенчан, Олександр Іванович просив розглянути доцільність проведення фестивалю «Тарас Бульба». Адже на Сході України триває війна. Але таку ідею колеги не підтримали.
Так як мати важкопораненого бійця АТО Романа Кубишкіна витрачає на дорогу до сина у госпіталь в Клевань 140 гривень, то роздумували депутати як їй можна допомогти. І врешті вирішили посприяти у виготовленні проїзного квитка. Також депутат клопотав аби вжили заходів щодо ремонту даху будинку на вул. Грушевського, 164, оскільки він протікає.
На завершення, Віктор Недашковський усно попросив розібратись в ситуації, що сталася із водонапірною вежою нещодавно та паралізувала проїзд транспорту.

Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, внесення змін до Регламенту міської ради викликало занепокоєння у міських обранців. Так як окремі з них хвилювались аби сесійні засідання не відвідували «вуличні» журналісти або з «ДНР» чи «ЛНР». Але зрештою акредитацію представників ЗМІ лишили в спокої та перейшли до наступних питань.
Щодо звітів заступників міського голови, керуючої справами, то не прийняли депутати до відома лише звіт Василя Скринчука. Багато запитань виникло у присутніх після звітування заступника начальника Дубенського відділу поліції Володимира Чижа. Когось хвилювали порушення правил дорожнього руху, функціонування гральних автоматів, когось – наркотики, стан доріг тощо. Ольга Коцюба поцікавилась чи мають право зупинятись таксисти на розі неподалік пологового будинку та поліклініки. Віктор Тимрук турбувався «залізничними» питаннями, зокрема крадіжками на залізничних коліях. Дати вичерпні відповіді на всі запитання Володимир Чиж не зміг, але основною причиною недопрацювання поліції назвав відсутність достатньої кількості кадрів.
Погодились обранці та підтримали проект рішення про надання повноважень Управлінню освіти, сім’ї, молоді та спорту Дубенської міської ради щодо передачі в оренду приміщень загальноосвітніх навчальних закладів для забезпечення харчування учнів у них, пропри невелике бажання самого ж управління приймати їх.
Тривале обговорення у залі викликало питання про порядок висвітлення інформації про діяльність комунальних підприємств. І міська рада, і депутат Микола Стрільчук запропонували свої проекти Порядку. Щоправда, суми у них відрізнялись. В першому випадку йшлось про висвітлення закупівлі на суму понад 200 тисяч гривень, в альтернативному варіанті – понад 3 тисячі гривень. Остання ідея не до вподоби була керівнику ЦЖЕО «Житловик», депутату Павлу Березовському. Він вважає, що це ускладнить роботу працівників і додасть їм мороки.
Підтримати варіант Миколи Стрільчука закликала місцевих обранців журналістка Ольга Ферар, яка лобіювала такий же проект у Здолбунові. Однак, не прислухались депутати і прийняли проект Порядку, запропонований міською радою.

Після того – затвердження програм, внесення змін до рішень, розгляд земельних питань і так робочий день та сесія добігли кінця. Але на завершення лишилось питання про анулювання результатів земельних торгів. Йшлось про аукціон 2012 року, коли земельну ділянку на Грушевського, 119 В у оренду отримав Віктор Богомаз. Останній розповів, що не розуміє чому навколо цієї землі скільки розмов. А тому ясність спробував внести Микола Стрільчук. Більше 20 хвилин депутат, у цілковитій увазі присутніх, розповідав факти та юридичні моменти. Ще більш детальніше, ніж на презентації проекту від представників гіпермаркету «Епіцентр». Однак, чи то аргументів виявилось замало, чи то не переконливим був пан Микола, що лише 17 міських обранців проголосували «за». А тому рішення не прийняте. І крапку у цій справі поставить лише суд, так як Микола Стрільчук подав позов.

(20)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.