День соборності – важлива дата в історії України
Історія: Дубенський замок про День соборності
22 січня 1919 року навічно увійшло в історію України як велике національне свято – День соборності.
«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) й Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є незалежна Українська Народна Республіка. Віднині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Українську на благо й щастя всього її трудового люду».
Однак, об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу через низку обставин не було тоді доведено до кінця. Головна з них – скрутне становище, в якому незабаром опинилися як Директорія та її уряд, змушені під натиском Червоної армії залишити майже всю територію України, так і ЗУНР, територія якої була захоплена Польщею, Румунією і Чехословаччиною.
Всупереч цьому, день 22 січня 1919 р. назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один із найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. На довгому і тернистому шляху українського народу до цієї заповітної справи Злука УНР і ЗУНР – подія віковічного значення.
Дубенський замок
(47)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію