Де можна агітувати на Дубенщині
Де можна розміщувати агітаційні матеріали на Дубенщині
З 15 вересня розпочалася реєстрація кандидатів на місцевих виборах, і вже наступного дня після реєстрації такі кандидати можуть офіційно розпочинати агітацію. ОПОРА проаналізувала, чи всі органи місцевого самоврядування створили належні умови для цього, визначивши і обладнавши місця для агітації і де кандидатам та партіям можна розміщувати свої агітаційні матеріали.
У Дубні перелік місць для розміщення агітації затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради від 20 червня 2019 року. Всі вони розташовані в районі автобусних зупинок міста.
Млинівська селищна рада визначила 39 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації (інформаційні дошки в самому Млинові та інших населених пунктах громади). Таке рішення прийняв виконавчий комітет 26 серпня.
Рішенням виконавчого комітету Козинської сільської ради від 14 серпня було визначено аж 23 місця для розміщення агітації. Обов’язок зняття матеріалів передвиборної агітації із носії зовнішньої реклами покладено на суб’єктів господарювання, які є власниками таких носіїв.
У Бокіймівській громаді було визначено 13 місць для розміщення передвиборної агітації рішенням виконкому сільської ради від 31 серпня 2020 року.
У Крупецькій сільській раді рішенням виконкому від 31 серпня 2020 року було визначено 11 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Цікаво, що до таких місць було віднесено інформаційний стенд в адмінприміщенні самої сільської ради.
Розпорядженням Мирогощанського сільського голови від 31 серпня 2020 року було визначено місця для встановлення стендів та дошок оголошень – загалом 11 місць, 7 з яких – приміщення закладів культури.
У Привільненській сільській раді рішенням виконкому від 4 вересня 2020 року було визначено 21 місце для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
Семидубська сільська рада рішенням виконавчого комітету від 28 серпня 2020 року зі змінами від 9 вересня 2020 року визначила 5 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Здебільшого, це дошки оголошень та стенди біля приміщень закладів культури.
Ярославицька сільська рада рішенням виконкому від 25 серпня 2020 року визначила загалом 10 місць для розміщення передвиборної агітації, 5 із яких – це стенди на виборчих дільницях, що знаходяться у приміщеннях комунальних закладів.
Смизька селищна рада визначила 12 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації рішенням виконкому селищної ради від 26 серпня 2020 року. До переліку увійшли адміністративні приміщення, приміщення закладів культури та освіти.
Повчанська сільська рада рішенням виконкому від 7 серпня 2020 року визначила 2 місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
Згідно з частинами 1 та 3 статті 52 Виборчого кодексу України, передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.
Відповідно до статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами-розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(86)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію