Цьогоріч в області зафіксували 512 пожеж
На Дубенщині 2 паліїв притягнули до адміністративної відповідальності
Підпали сухої рослинності та сміття небезпечні для здоров’я та життя мешканців області, екології регіону. За пожежі у природних екосистемах паліїв можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Як поінформував Андрій Циберьов, з початку року на Рівненщині зареєстрували 512 пожеж. З них 52 – через випалюванні сухої рослинності, а за аналогічний період минулого року зафіксували удвічі більше випадків загоряння рослинності. Тому задля упередження підпалів ГУ ДСНС України в Рівненській області продовжує проводити роз’яснювальну роботу.
На сьогодні законодавством заборонено випалювання сухої рослинності навіть на приватних подвір’ях, окрім випадків приготування їжі.
«Мешканці області, особливо із сільської місцевості, нехтують правилами безпеки та відповідальністю, випалюють суху рослинність на приватній території чи земельних паях. Наголошую – вогонь може перекинутися і на сусідні ділянки. Водночас виїзд пожежних підрозділів завдає державі значний збиток», – розповів Андрій Циберьов.
Про відповідальність громадян за порушення чинного екологічного законодавства розповів Олег Семенюк.
Працівники державної екологічної інспекції як самостійно, так і спільно з рятувальниками області, проводять заходи із запобігання пожеж. З початку року склали протоколи та притягнули до адміністративної відповідальності 22 палія, з них 2 – у Дубенському районі, 9 – у Сарненському, 7 – у Рівненському, 4 – у Вараському.
«Хочу звернути увагу на санкції, які застосовують під час виявлення таких порушень. Наприклад, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах штраф становить від 1530 до 4590 гривень, за спалювання сухої рослинності – від 3060 до 6120 грн. Закликаю громадян бути свідомими і не порушувати природоохоронного законодавства», – наголосив Олег Семенюк.
(76)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію