Чому заради стели Небесній Сотні депутати стали порушниками?
У Дубні через конфлікт між підприємцями пам’ятна стела стала предметом розбірок між активістами та індикатором депутатського невігластва
Напередодні Дня захисника, відкриття пам’ятника Борцям за волю і незалежність в Дубні відбувалися доволі бурхливі події – протистояння між активістами. Все сталося по обіді 12 жовтня. Одні активісти намагалися встановити стелу Небесній Сотні за зупинкою в центрі міста (що біля «Фокстрот»), і при цьому навіть вже встигли забетонувати одну частину металевої конструкції. А інші ж активісти звалили конструкцію. Врешті не обійшлося і без поліції.
Як повідомила інспектор сектору моніторингу Дубенського відділу поліції Олеся Бондарець, правоохоронців викликав підприємець Юрій Коханець зі скаргою, що невідомі плюндрують роботу активістів та перешкоджають встановленню стели Небесній Сотні.
«На місці подій була підприємець Л.Петрович, яка повідомила працівникам поліції, що Юрій Коханець разом зі своїми робітниками встановлює стелу на земельній ділянці, яка біля її території в якості будівельного майданчику. Натомість Юрій Коханець посилався на міську раду, де прийняли таке рішення. В міській раді ми перевіряли інформацію. Там знизають плечима і пояснюють, що є рішення депутатів міськради про надання дозволу відділу культури і туризму на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої в Дубні на майдані Незалежності площею 0,0028 га в постійне користування для встановлення цієї пам’ятної стели. Таким чином поліція ознак правопорушення не виявила. Наразі дане питання на розгляді у дільничного інспектора».
Людмила Петрович пояснила кореспонденту Інформаційного порталу м. Дубно, що встановлення стели Небесній Сотні саме на цьому місці ініціює та лобіює в міській раді, користуючись депутатством, Юрій Коханець. І все тільки для того, щоб перешкодити їй у будівництві торгово-офісного центру (конкурентного бізнесу для «Юкон»). Підприємець розповіла, що Юрій Коханець перешкоджає їй всякими методами. Раніше позивався до суду, апелюючи, що нібито це будівництво незаконне, тим самим гальмував початок будівництва. Але всі судові інстанції Людмила Петрович пройшла і судову тяганину – виграла. А тепер же єдиною зброєю в руках Юрія Коханця є стела Небесній Сотні.
Пані Людмила каже, що ця конструкція встановлюється на земельній ділянці, яка відповідно до норм будівництва, передбачена як будівельний майданчик (на час будівництва). А це 5 метрів від межі її земельної ділянки, де давно мало розпочатися будівництво. А активісти, що почали встановлювати стелу, забетонували першу частину з відступом лише два метри від межі. Мовляв, якщо стелу встановлять, будівництво стане неможливим, а Юрій Коханець, таким чином, досягне своєї мети. Людмила Петрович поскаржилася, що через ту всю багаторічну тяганину в судах вона втратила закордонного інвестора на будівництво. А звести мала гарну будівлю, яка б чудово вписувалася в архітектурний ансамбль центру міста. Підприємець припускає, що Юрій Коханець боїться конкуренції. І на доданок розповіла, що саме «сусід» не має офіційної документації на ось ту всю прибудову, що здійснював до будівлі, де нині «Юкон». Людмила Петрович стверджує, що дозволів на прибудову опонент не брав і ніяк не погоджував у міськраді, а зрештою заплатив мізерний штраф за свої незаконні дії, та й по тому, перевірки ж виганяв. Жінка запевнила, що має підтвердження інформації. Натомість показала цілий стос дозвільної документації та проект своєї майбутньої будівлі.
Також повідомила, що саме вона викликала поліцію. А хто повалив металеву конструкцію – не знає. Мовляв, невідомі активісти.
Юрій Коханець в коментарях Інформаційному порталу м. Дубно, каже, що ніякої шкоди для Людмили Петрович не намагається роботи і, що стела аж ніяк не перешкоджатиме будівництву. А все через те, що підприємниці треба простір для майбутнього паркування автівок біля запланованого торгово-офісного комплексу. Зауважив, що парковки за зупинкою не повинно бути та запевнив, що відступ до межі дотриманий в достатній мірі. А також пан Юрій стверджує, що саме в Людмили Петрович дозвільна документація – незаконна. Також чоловік розповів, що стелу в пам’ять Небесній Сотні за свої кошти виготовили небайдужі дубенчани, яким справді важливі цінності української історії. А встановлювали її активісти-патріоти. Щодо того, хто перешкодив розпочатому благому ділу у місті, пан Юрій стверджує, що це був зять Людмили Петрович та його робітники.
Розповів дубенчанин також, що ініціювала встановлення стели саме в цьому місті депутатська фракція, яку він очолює у міській раді – «Свобода», і що це рішення підтримали інші депутати, і таким чином все законно. В розмові Юрій Коханець наголосив, що стела Небесній Сотні – величний проект, який має підтримку у міськраді. Зазначив, що встановлення стели саме в цьому місці – відновлення історичної справедливості, адже раніше там стояла патріотичного змісту стела зі словами Шевченка, встановлена після проголошення Незалежності України. Але в інтересах людей, зацікавлених у будівництві на тому місті, попередню стелу зняли. Юрій Коханець каже, що треба відновити історичну справедливість.
А щодо дозвільних документів на будівництво однієї і другої сторони, обоє підприємців сказали, що все є у міській раді і що там все добре знають. При тому, що представники обох конфліктуючих сторін (підприємців) були на місці буремних подій 12 жовтня, ніхто із них так нібито і не знає – хто саме намагався встановити стелу, а хто її демонтував. Відомо лишень, що міські комунальники напередодні там прибрали зелений страхітливий паркан (огороджував територію забудови Людмили Петрович від людського ока) та викосили траву.
Чи дійсно встановлення стели на цій земельній ділянці було з благословення міськради, відповідно до рішення сесії. Чи зашкодила б стела будівництву через розташування на території будівельного майданчика? Чи правда те, що у обох підприємців, як кожен вказує зі своєї сторони на іншого, не все в порядку з дозвільною документаціє на будівництво? – розпитали в управлінні архітектури, будівництва і земельних питань Дубенської міськради.
Щодо дозволів нам пояснили, що декларації, дозволи беруть у ДАБІ. А перевірка здійснюється з початком будівельних робіт. Будь-хто може поцікавитися – що будується і чи є на це дозвіл. А що стосується місця встановлення стели, то в управлінні нас проінформували, що до проекту рішення «Про розгляд звернення відділу культури і туризму Дубенської міськради про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування» для будівництва стели саме на тому місці, фахівці підготували інформацію, де повідомили, що в межах червоної лінії забудови вулиці Замкової встановлення стели (будівництва) – забороняється. Тобто в пункті 9.2 Пояснювальної записки Генерального плану м. Дубно, якого влада міста і чиновники мають дотриматися беззаперечно, будівництво стели там було неможливим, бо це було б порушенням меж червоної лінії (в межах лінії будівництво вже не можливе). Окрім того, в інформації був іще один аргумент не на користь встановлення стели там, бо розрив між будівлею та стелою мав би становити не менше 15 м відповідно до протипожежних вимог. А відповідно до викопіювання відстань становить 2,0 м., що було меншим нормативів.
Цю інформацію управління архітектури надало на розсуд депутатів, профільної земельної комісії, яка засідала напередодні травневої чергової сесії Дубенської міськради. В оргвідділі міськради кореспонденту Інфопорталу м. Дубно підтвердили, що депутати були ознайомлені з рекомендаціями управління архітектури. Але на цій же сесії депутати, нехтуючи Генпланом Дубна, нормативами та рекомендаціями фахівців проголосували за встановлення стели на цьому місці. До слова, той же Юрій Коханець добре знав про заборону управління, але будучи членом земельної (профільної) комісії, голосував на сесії і під час засідання комісії «за» та всіляко лобіював це питання. Вочевидь, дубенським депутатам закон та висновки фахівців – не аргумент. А може так склалося тому, що вони належним чином не поцікавилися даним питанням і не дочиталися рекомендації управління архітектури. Втім, відповідальності це з них не знімає.
Все це й стало причиною буремних подій 12 жовтня, де невідомо чиї активісти будували або руйнували металевий каркас майбутньої стели Небесній Сотні. І до слова, ця стела є насправді дуже гарним проектом, гарною патріотичною ідеєю та має дуже глибокий ціннісний, історичний зміст для України, і який дуже підтримує мер міста, шукаючи спонсорів та меценатів. І сам факт присутності якось підвоху та маніпуляції цією ідеєю, глибоко принижує впровадження проекту в життя і є наругою над пам’яттю Небесної Сотні.
Також в управлінні архітектури міськради кореспонденту пояснили, що після виготовлення проекту землеустрою, за чим відділ культури й туризму ще навіть не звертався, його мали б іще погодити на сесії та передати відділу культури та туризму цю землю у постійне користування, а далі виконком мав би погодити саме встановлення стели.
Тож, можна зробити сміливий висновок, що акція активістів по встановленню стели того дня, мала більше рейдерсько-захопницький характер.
Міський голова для кореспондента Інформаційного порталу м. Дубно сказав, що якщо Людмила Петрович не наведе лад на своїй території і не прибере той весь безлад, який вже роками спотворює естетичний вигляд майдану Незалежності, то на найближчій сесії буде прийняте рішення – встановити стелу Небесній Сотні. Василь Антонюк зауважив, що нещодавно цю територію обкошували і прибирали комунальники. Також прибрали паркан, який вже стояв перехилений. Мер зауважив, що це неподобство – розрита територія засмічена і заросла чагарниками – йому, як міському голові вже набридло. І що обов’язком підприємця (власника ділянки) Людмили Петрович є утримання цієї землі у належному стані.
Тим часом нам стало відомо, що громадськість міста, знаючи про конфліктну ситуацію між підприємцями, вбачає встановлення стели Небесні Сотні в іншому місці. Серед пропозицій – встановити стелу у зоні відпочинку «Острівок» біля пам’ятного знаку Небесній сотні, алеї дубів Небесній Сотні, щоб це місце стало пантеоном слави героям країни у місті. Інша пропозиція, озвучена раніше – біля будівлі Дубенського міського будинку дітей та молоді. А ще були пропозиції встановити стелу у сквері навпроти Дубенського замку.
Наразі Інформаційному порталу м. Дубно відомо, що громадська рада Дубна звернулася до міського голови з пропозицією встановити стелу біля пам’ятника Борцям за волю та Незалежність та в своєму зверненні висловлює прохання скасувати рішення №1685 депутатів міськради від 03.05 2017 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої в м. Дубно на майдані Незалежності (згідно викопіювання), площею 0, 0028 га в постійне користування для встановлення пам’ятної стели. Цю пропозицію нині обговорюють на засіданнях всіх профільних комісій депутати міськради.
(632)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію