Чого не покажуть у новинах – розповість книга (фото)

Авдіївка. Шлях до перемоги: У Дубні презентували збірку реальних історій, аби спростувати стереотипи
«Минув рік. Рік із того часу, коли я полишив зону АТО. І ось знову – зустріч з Донеччиною, місцями, де і по цей час проливається кров, де майже щодня сука-війна забирає чиїсь життя, де поєднані два полюси – миру і боїв, де на підсвідомість діє потужна аура, котра гнітить душу і серце», – такими словами автора, нашого земляка Віталія Кудіна починається книга «Авдіївка. Шлях до перемоги», яку 7 жовтня презентували у Дубенській районній бібліотеці. Проект реалізував благодійний фонд «Зорі надії» за підтримки небайдужих громадян, керівницею якого є 20-річна Аліна Косовська, уродженка Авдіївки. Дівчина професійно займалась художньою гімнасткою, жила в Києві, але коли розпочалась війна не змогла стояти осторонь і почала з допомоги переселенцям, потім військовим, а тоді ж і лишилась на фронті. Як розповідає Аліна, ідея написати книгу з’явилась давно. У 2017 хотілось розповісти про різних людей Донеччини, які борються за Україну та побороти стереотип, що все на Сході України – проросійське. А вже у 2018 після створення благодійного фонду вирішили реалізувати проект та видати книгу, і завдяки допомозі небагатьох це вдалося. Протягом місяця 30 авторів забажали розповісти про життя Авдіївки, але в останні моменти відмовились від ідеї.

«До написання книги долучилися люди на волонтерських засадах і ті, що причетні до війни – хто журналіст, хто доброволець. Її герої – це здебільшого мешканці Авдіївки, які не склали руки, коли в їхнє місто прийшла біда, а почали допомагати його рятувати – хто пішов служити, хто став волонтером, хто робив добрі справи. Ми старались записати різних людей. У кожного своя історія, вони всі відрізняються. Але всі ці люди зробили важливий внесок в перемогу. Ще 11 історій – це враження військовослужбовців від нашого міста, люди, які приїхали захищати Авдіївку, якою вони її побачили. Також військові розповідали про важливі для нашого міста події – побудову меморіалу на промзоні, створення медпункту у відомій девʼятиповерхівці, розстріляній на розі міста», – ділиться Аліна Косовська.

Спілкувались з людьми, очевидцями подій, записували їхні історії 5 авторів з різних куточків України, журналісти та добровольці. Саме у тих містах звідки родом автори презентували й книгу «Авдіївка. Шлях до перемоги». У Дубні ж з творцями, авторами знайомились письменники, захисники та небайдужі дубенчани, які могли придбати книгу, військові сувеніри, поставити запитання. Був і на презентації член Національної спілки письменників України, редактор видання Микола Пшеничний. Захисників, історії людей з книги своєю поезією підтримали місцеві письменники Люба Пшенична, Євгенія Комісарук, Вікторія Ушарук.

«З самого початку проекту, коли ще історії не збирались, я не знав з кількома людьми мені доведеться зустрітись. За 200 міст я зустрівся з 3 людьми, ще з двома особами не довелось зустрітись через сімейні обставини, об’єктивні причини. Я писав про двох військовослужбовців і жіночку-волонтера. В Авдіївці я бував декілька раз, тому що на фронті, коли писав про хлопців достатньо було кілька хвилин, щоб людина розкрила себе, зловити той «штрих», щоб описати портрет. Тут завдання було набагато складніше, бо зустрічався з людьми один раз і треба було перейти комунікативний, психологічний бар’єр, щоб людина перед тобою розкрилася, знайти те зерно, яке проросте і дасть плоди. Це найважче було в роботі», – розповідає про написання книги Віталій Кудін.

Зібрані кошти від продажу книги підуть на її видавництво та допомогу захисникам. Ще 2500 грн лишилось добродійникам благодійного фонду «Зорі надії» зібрати на безпілотник. Також автори проекту уже замовили інший наклад книги, так як перші 200 примірників продали та подарували.

Прочитати книгу «Авдіївка. Шлях до перемоги» можна у Дубенській бібліотеці.

(126)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.