Чим пахнуть книги? У Дубні відкрили безкоштовну літературну кав’ярню

Дубенчани та гості міста зможуть читати книги із запахом кави (фото)
Чим пахнуть книги? У Дубні друковані видання пахнутимуть запашною кавою. Так як у свято Вознесіння Господнє у Дубні відкрили безкоштовну літературну кав’ярню. Єдиний такий заклад, мабуть, на Рівненщині, де можна не лише почитати цікаву книгу, але й посмакувати пахучою кавою. Працюватиме літературна кав’ярня кожної суботи і неділі з 16.00 до 21.00 год.

Ініціатором створення кав’ярні став священик УГКЦ, настоятель храму Вознесіння Господнього у Дубні о. Роман Бобесюк. Він же керівник Благодійного фонду «Карітас-Дубно», в будівлі якого створили особливу затишну атмосферу та відкрили літературну кав’ярню. Після святкової літургії з нагоди храмового празнику духовенство греко-католицької церкви під керівництвом Владики Йосафата освятили приміщення кав’ярні.

До слова, саме цього дня відбулося свячення у священики диякона з Волині, освячення води та мирування. Крім цього, усі бажаючі могли посмакувати солодощами і випічкою, пожертвувавши кошти на лікування для 24-річного Дмитра Вавринюка. Попри гостру лейкемію, хлопець розробив логотип для літературної кав’ярні.

«Народження» літературної кав’ярні
Як все починалось, чому виникла ідея створення літературної кав’ярні – священик розповів Інформаційному порталу м. Дубно.
«Дуже люблю читати. Однак останні роки мало часу приділяв літературі, оскільки велося будівництво храму, парафіяльного будинку та відкриття БФ «Карітас-Дубно». Цього року з’явилося трішки більше часу, тому і вирішив якось послужити для наших дубенчан, щоб трішки відволікти від телевізорів, гаджетів і зблизити між собою. А для цього в пригоді сталася і кава) Каву також дуже люблю. Кожен ранок починається з кави. Кава і книжка є гарним способом відпочити і збільшити свої знання», – каже о. Роман Бобесюк.

Прочитав сам, поділився з іншими
На прохання священика люди не лише з Дубна, а всієї України приносили і надсилали книги, періодику, допомагали коштами, посудом. У день відкриття кав’ярні своїми книгами та збірками з домашніх бібліотек поділилися місцеві письменники Сергій Рачинець, Люба та Микола Пшеничні. Таким чином, у кав’ярні з’явились кілька сотень друкованих книг на різний смак та уподобання.
«Майже усі книги є дарунками людей з усіх куточків України. Також наші Добродії допомагали і коштами, і горнятками, і іншими речами. За кошти ми придбали 6 крісел-груш, оплатили полички та тумбочку», – ділиться священик.

Не лише читати
Не забули при створенні кав’ярні і про дітей. Аби батьки могли насолодитись кавою та книгою, для малечі обладнали спеціальне приміщення з іграми та дитячою літературою. А також у кав’ярні є проектор, що дає змогу робити презентації і переглядати фільми.
«У літературну кав’ярню до нас можна приходити з дітьми. Для них є окрема кімната з книжками і аерохокеєм. Продовжуємо ще доробляти лавки, щоб їх поставити ззовні, та доробляємо полички. Крім цього, біля храму встановлений батут, а тому кожного дня близько сотні дітей приходить сюди, щоб отримати радість» – говорить ініціатор створення кав’ярні.

«Мрія для добра ближніх»
«Чи плануєте зупинятись на досягнутому? – запитуємо. –Якщо, ні, то поділіться, будь ласка, планами на майбутнє».
«На досягнутому не збираюся зупинятися, мрій багато і потрібно їх реалізовувати, – відповідає о. Роман та додає: – Щира вдячність усім нашим Добродіям, Львівській Освітній Фундації та дорогим парафіянам за розуміння і підтримку. Разом ми змогли здійснити мрію, яка буде служити для добра наших ближніх. Хай зроблене добро повертається сторицею, а Господь усіх оберігає і благословить в усіх наших добрих починаннях. Молюся за всіх Вас!»

А ми дякуємо Роману Бобесюку за щирі та теплі слова. Натхнення Вам та успіхів у всіх справах!

 

(99)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 23 Січня, 2019

    […] встановлення соціального контейнеру, відкриття Літературної кав’ярні, акції Шкільний портфелик, Листів святому Миколаю від […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.