Чи встановлять у місті ще один пам’ятний знак

У Дубні депутати довго думали, що робити з 200-тьма освітянськими тисячами
Чергова сесія Дубенської міської ради відбулася минулого тижня і передбачала вирішення понад 60 питань.
Відразу поступила пропозиція внести зміни до порядку денного. А саме Яків Вагілевич запропонував не розглядати 7 та 12 питання, адже щодо них в депутатів були зауваження, тож погодили відправити їх на доопрацювання.
На чергове засідання прийшли 25 депутатів, а запит був лише один, який поступив напередодні засідання від декількох обранців – Андрія Хижняка, Тетяни Гончарової, Юрія Коханця, Олега Шведа, Анатолія Омельянчука.
Їх хвилювало, що на минулій сесії розглядали питання черговості благоустрою вулиць, під час обговорення якого не озвучили пропозиції земельної комісії чим порушили регламент. Депутати просили терміново зібрати комісію з визначення черговості благоустрою вулиць і повернутися до розгляду та формування черговості благоустрою прибудинкових територій, а також зробити засідання таких комісій регулярними.
Мер відповів, що комісія збереться на наступному тижні та закликав її членів і голів фракцій долучитися, після чого колективний запит підтримали.
Юрій Коханець усно поцікавився ситуацією на виїзді з вул. Морозенка на вул. Сурмичі, де постійно відбуваються аварійні ситуації, адже там ставлять автомобілі з грубими порушеннями. Депутат запропонував, щоб цим займалися правоохоронці або встановити дорожні знаки.

Далі до присутніх звернувся Микола Пилипчук, який озвучив пропозицію групи ініціативних дубенчан – представників протестантських церков. Звернення обранця стосувалося релігії, а пропонував він встановити пам’ятний знак Біблії у Дубні. Цей знак, як зазначив Микола Антонович, став би символом цілісності релігії та країни від Заходу до Сходу. Проте присутні слухали колегу неохоче, а мер декілька разів наголосив, що депутат має право висловитися.
Детальніше розповісти про проект обранець запросив архітектора ідеї Мар’яну Лисюк. Жінка пояснила, що знак виглядатиме як відкрита книга, де з однієї сторони розмістять 10 заповідей, а з іншої – релігійні слова. Запропоноване розташування – на вул. Сурмичі, адже ділянка знаходиться у центрі міста, багато дубенчан щодня проїжджають повз неї. Окрім пам’ятного знаку, в парку планують облаштувати зону відпочинку для дітей, збудувати Молитовний будинок.
До цієї пропозиції присутні мали багато запитань, зокрема цікавило чи доречний такий знак та церква навпроти колишньої в’язниці, та чи згідні з цим представники інших конфесій Дубна. Мер зазначив, що ідею підтримує, а благочинний отець Василь Лозинський не заперечує розташування у Дубні такого місця.
Леонід Дудко заперечив, що в місті є багато історично важливих релігійних об’єктів і, можливо, правильно було б поставити пам’ятний знак саме там, «а не в болоті».
В результаті пропозиція Миколи Пилипчука залишилася без відповіді, а обранці матимуть час, щоб все обдумати.

Наступне питання порядку денного стосувалося розпорядження обранцями коштів, які ті отримали для роботи на округах. Депутати Олег Швед та Руслан Мосійчук об’єднали кошти, щоб допомогти з освітленням на вулицях Гребінки, Садова, Корольова, Липинського, Гуса, Курбаса, провулків Затонського та Менделеєва. Анатолій Омельянчук вирішив передати 20 тис. грн на поточний ремонт мережі вуличного освітлення по вул. Марка Вовчка.
Також обранці затвердили звіт щодо виконання бюджету Дубна за 1 квартал  2019 року. Згідно з проектом рішення по загальному фонду дохідна частина перевищує видаткову на понад 10 млн грн, а по спеціальному – видатків більше ніж доходів на майже 1,5 млн грн.
Після цього заслухали запропоновані зміни до бюджету.
«Пропонується збільшити дохідну видаткову частину міста на 5 млн 337 тис. грн. З них в рахунок збільшення власних доходів з результатами виконання І кварталу на суму 5 млн 139 тис. грн – це загальний фонд, і за рахунок збільшення доходів бюджету розвитку на суму 198 тис. грн, з них на 28 тис. грн надходжень від пайової участі та 170 тис. грн за рахунок надходжень від продажу земельних ділянок», – пояснила Світлана Розмислович.
Присутні без заперечень підтримали запропоновані бюджетною комісією зміни щодо медицини. Комунальна комісія пропонувала зменшити на 150 тис. грн видатки на придбання екскаватора тепломережі і спрямувати кошти на капітальний ремонт освітлення вулиць Крип’якевича та Кривоноса. Зміни в комунальній частині присутні теж підтримали позитивно.
Управління освіти звернулося з проханням зменшити об’єм видатків на фінансування харчування школярів у розмірі 100 тис. грн і спрямувати ці кошти на місцеву програму оздоровлення дітей, а саме на харчування у пришкільних таборах. Також освітяни просили зменшити об’єм видатків на заробітну плату працівників дошкільних навчальних закладів у сумі 200 тис. грн і спрямувати їх на зарплату працівників загальноосвітніх шкіл. Так сталося тому, що зарплату перших вже забезпечили, оскільки Тараканівська ОТГ спрямувала цільові кошти місту. Ця ж громада спрямувала 50 тис. грн на харчування дошкільнят.
Внутрішні перекидки бюджетна комісія не погодила, адже, як пояснив Юрій Момотюк, незрозуміло як в освіті розраховували бюджет, що такі внутрішні зміни потрібні вже після І кварталу. Відповісти на це попросили начальника управління освіти Вадима Нетребу, який пояснив, що залишок коштів виник внаслідок тендеру, де вдалося зекономити. Посадовця підтримав Петро Янок та мер, які вважають, що економити на харчуванні дітей не потрібно.
Після цього депутати заплуталися у розрахунках, тож вирішили за кожне перекидання коштів голосувати окремо. Проте, як тільки мова дійшла до освіти, знову розпочалися непорозуміння. Отож почали вирішувати куди подіти 200 тис. грн на оплату праці працівників дитсадків, адже кошти вже були передбачені в бюджеті, коли прийшла субвенція з Тараканівської громади.
Міський голова пояснив, що кошти для персоналу шкіл передбачили, але їх не вистачало. Адже Дубно єдине в області виплачує вчителям надбавку 15%.
«Тоді, можливо, цих 200 тисяч нехай йдуть в резервний фонд і використаємо ці кошти там, де треба? А коштами, які дала Тараканівська сільрада перекрити заробітну плату вихователів?», – озвучив ідею Олександр Пастух.
Розмістити ці кошти у резервному фонді, а пізніше використати там, де потрібно, пропонував Юрій Момотюк. Після цього вирішили залишити кошти в освіті, але поки що їх нікуди не спрямовувати.
Також депутати звернулися до колег з району, вирішували кому встановити нульову ставку земельного податку та внесли зміни до декількох рішень та програм – про це згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(619)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.