Чи платні повторні тести для хворих на COVID-19?

Чи слід дубенчанам платити за тестування на коронавірус
Щодня на Рівненщині, на Дубенщині зокрема, реєструють хворих на коронавірус. Захворювання визначають за допомогою ІФА/ПЛР-тестування. Тоді ж після лікування мали б робити повторні тести. Проте медики стверджують, що таке тестування платне, а відповідно тільки одиниці зроблять їх. А тому журналісти Інформаційного порталу м. Дубно адресували питання на онлайн-брифінг Рівненської ОДА.
Ми запитали:

  • Чи правда, що з минулого понеділка в Україні повторні тести для хворих на COVID-19 платні? Тобто людина, що перехворіла на коронавірус має заплатити особисті кошти, щоб знати, що вона точно одужала?
  • І чи однакова, чи відрізняється ціна на ІФА/ПЛР-тестування по області в комунальних і некомерційних підприємствах? Якщо так, то від чого залежить?

«Якщо коротко, то неправда, бо для тих, кому такі тести дійсно потрібні – вони не є платними. Згідно з чинним стандартом, одним із критеріїв завершення амбулаторного поліклінічного лікування є відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючись від 10 дня від дати взяття матеріалу при позитивному результаті на covid-19 методом ПЛР без лабораторного обстеження. Простіше кажучи, якщо пацієнт одужав через 30 днів після звернення – лікар просто виписує його без тестування. У світі давно доведено, що через 10 днів після початку хвороби людина вже не становить небезпеки для оточуючих. Я знаю, що деякі роботодавці вимагають результати ПЛР-дослідження від підлеглих, змушуючи персонал необґрунтовано витрачати власні кошти. Як на мене, якщо керівник має подібні примхи – логічно, щоб їх оплачували за рахунок самої організації, хоча жодного сенсу в цьому, незалежно від результатів тестування, немає. Поясню: імуноглобуліни, наприклад, нікуди за такий короткий час не зникнуть, а фрагменти РНК коронавірусу можуть фіксувати ще протягом багатьох тижнів Таким чином рішення щодо доцільності re-тестування приймається виключно лікарем, – пояснив головний санітарний лікар області Роман Сафонов. – Щодо вартості досліджень в комунальних, державних, приватних закладах – звісно вона відрізняється, відрізняються суттєво. Відсутність черг у приватних лабораторіях, привітна посмішка, швидкість видачі результатів додатково оплачуються з кишені клієнта. Державні, комунальні заклади орієнтовані на собівартість послуги».

(461)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.