Через керівництво медперсонал ледь не лишився зарплати
У Дубні можуть ліквідувати відділ охорони здоров’я
Не минуло й місяця від останньої чергової сесії Дубенської міської ради, як сьогодні, 13 березня, обранці знову зібрались у залі засідань. Як і передбачалось, на розгляд депутатів 69 позачергової сесії винесли лише 4 питання, першим серед яких було внесення змін до бюджету на 2019 рік.
«Сьогодні пропонуються зміни до бюджету міста в межах раніше затверджених сум. Тепер я пройдусь по кожному відношенню головного розпорядника: управління житлово-комунального господарства просить зменшити об’єм видатків на суму 227700 грн на капітальний ремонт житлових будинків, кошти спрямувати на капітальний ремонт ліфтів – 138000 грн і на виготовлення ПКД реконструкції та розширення очисних споруд, каналізації в місті Дубно 89700 грн; управління освіти у зв’язку із набранням чинності наказу Мінфіну «Про затвердження складових програмної класифікації» і зміною програмної класифікації просить зменшити об’єм видатків на утримання центрів по бюджетній програмі та спрямувати їх на забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів. Відділ охорони здоров’я просить зменшити об’єм видатків за спожиті енергоносії по пологовому будинку і міській поліклініці та спрямувати їх під місцеву програму підтримки Центру первинної медико-санітарної допомоги (загальна сума з плюсом 942 693 грн). Ці кошти заклад буде відшкодовувати пологовому будинку, міській поліклініці за ті приміщення, які займають працівники закладу. По міській раді – через зауваження Департаменту фінансів просимо змінити бюджетну програму по співфінансуванні проекту Євросоюзу «Теплі садочки та школи» із бюджетної програми 7370 на бюджетну програму 7693. І у зв’язку з тим, що Центр первинної медико-санітарної допомоги міської ради не отримав на сьогодні ліцензію на провадження медичної практики – за лютий місяць працівники даного закладу не отримали заробітну плату. До проекту рішення включена зміна: спрямувати за рахунок коштів місцевого бюджету 700 тис. грн – це дві статті для оплати праці за лютий медичним працівникам. На цю суму коштів зменшити об’єм видатків по програмі співфінансування проекту Євросоюзу «Теплі школи та садочки» з такою умовою, що за результатами першого кварталу ми ці кошти компенсуємо», – доповіла Світлана Розмислович.
Запитань до Світлани Іванівни в обранців не було. Тільки голова бюджетної комісії Юрій Момотюк розповів, що з колегами по комісії дискутували з чиєї вини склалась така ситуація. І що були ідеї зняти 700 тис. грн з управлінського апарату, оскільки з вини керівництва медпрацівники лишились без зарплати в лютому.
«У мене така пропозиція: після того як закінчиться реформа в галузі медицини, я вважаю, що таке управління/відділ охорони здоров’я зовсім непотрібний міській раді. Тому що він створює додаткові проблеми для нас всіх разом», – сказав міський голова.
За кожну пропозицію окремо вирішили не голосувати, а 23 «за» підтримали обранці запропоновані зміни до бюджету в цілому.
Уже вдруге депутати схвалювали перетворення комунальних закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства. Вдруге через те, що, за словами Василя Круцика, за 3 дні, з яких два – вихідні, вони не встигли перереєструвати заклади. Некомерційними комунальними підприємствами стануть пологовий будинок і міська стоматологічна поліклініка, міська поліклініка.
(618)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію