Через хибні звинувачення – місто втратить понад 10 мільйонів гривень?   

Працівники підприємства в Дубні ображені, а керівництво – вважає звинувачення популізмом
Тиждень тому комісія Дубенської міської ради з надзвичайних ситуацій зібралась на екстреному виїзному засіданні. Тоді, поблизу школи № 6, мер Василь Антонюк пояснив, що 31 жовтня йому зателефонували дубенчани. Люди повідомили, що поблизу автозаправки «ОККО» (мікрорайон «Хмільники») витік речовини невідомого походження. Під час зустрічі присутні назвали ймовірною причиною аварії на колекторі – результат роботи ПрАТ «Дубномолоко» і припустили, що «затор» виник внаслідок аварійного скиду з підприємства браку продукції.

Оскільки представник підприємства не з’явився на засідання комісії, на місці події поспілкуватися зі звинуваченою стороною не вдалося. Тож за коментарями журналістка Інформаційного порталу м. Дубно прийшла до голови правління ПрАТ «Дубномолоко» Олега Власюка.
«Минулої п’ятниці, 1 листопада, близько 7 год ранку я спілкувався з мером. Він мені зателефонував і повідомив, що є черговий викид каналізації в районі 6 школи. Я відповів, що знаю ситуацію і мої працівники були на місці події. Після цього міський голова додав, що має підозри, що винне в цьому наше підприємство. Я заперечив, пояснивши, що пропонував працівникам комунальних служб міста ввечері напередодні приїхати та перевірити наш контрольний колодязь, де відбувається контроль того, що скидається в каналізацію з підприємства. Ця розмова так і завершилась звинуваченнями мера», – зазначив голова правління.
Також пояснив, що наступний дзвінок від Василя Антонюка прозвучав вже за 30 хвилин. Тоді очільник міськради погодився, що підприємство не винне і попросив допомогти вирішити проблему.
«Ввечері приїхав директор Дубноводоканалу і привіз лист, у якому просить долучитися до прочищення колектора, то я сказав, що ми готові пригнати техніку і підключитися. А також попросив зрозуміти, що ми можемо прочистити лише якусь ділянку, адже це величезні гроші – 1 прогонний метр коштує 500 грн. Та додав, що варто такі листи спрямувати до всіх підприємств, установ і організацій, що теж обслуговуються цим колектором. Можливо, всі скинуться по 10-15 тис. грн, можливо, міська рада знайде кошти з тих 14 млн податку, які ми вже сплатили в цьому році. Тож листи, ніби, порозвозили, але ніхто так і не долучився», – пояснив Олег Феодосійович і показав лист, у якому, дійсно, саме просять допомогти, хоча під час наради – вирішили зобов’язати.
Звинувачення мера обурили як керівника, так і всіх працівників, адже фахівці Дубномолока стверджують, що підприємство не може здійснити аварійний скид продукції, а ті скиди, що здійснюються є повністю розчинні і не можуть бути причиною засмічення колектора.

Щоб зрозуміти технологічну складову процесу – журналістка поспілкувалася й з директоркою з виробництва Наталією Шкаравецькою. Пані Наталія провела екскурсію, під час якої не лише детально все пояснила, а й продемонструвала, як відбувається контроль процесу виробництва продукції.
«Дуже шкода, що люди, які були на нашому виробництві, бачили і захоплювалися його європейським рівнем роблять такі висновки в ЗМІ. Всі процеси на виробництві повністю автоматизовані і контролюються системою автоматичного управління, яка в разі збою обладнання або припинення подачі електроенергії зупиняє технологічний процес, що унеможливлює виробництво браку продукції: а саме, молоко за допомогою автоматичних клапанів повертається на кільце і доки не досягне потрібної температури – не піде далі технологічним процесом. Щодо виробництва сиру – якщо через зовнішні фактори відбудеться збій технологічного процесу – все зупиниться і не відновиться доти, доки технолог не зробить зміни в рецептурі. Наші працівники дуже обурені цими статтями та коментарями місцевої влади. Напевно, таким чином хочуть свою бездіяльність пояснити, перекинувши вину на наш завод», – розповіла Наталія Шкаравецька. – Ми не можемо скинути брак, якусь тверду речовину в каналізацію, адже наша дренажна система обладнана сітками з дрібними отворами, куди може потрапити лише вода, яка стікає після миття обладнання, молоковозів, промивки ліній. Але ці скиди повністю розчинні у воді і не засмічують каналізаційні мережі».
Під час огляду підприємства працівники продемонстрували електронні журнали, які підтверджують, що ні 30, ні 31жовтня, ні 1 листопада чи в будь-який інший день не було зроблено браку на заводі. А французька техніка автоматично фіксує скільки молока було направлено в кожну варку, в який котел, о котрій годині, скільки отримано сиру і де він знаходиться. Вдалося побачити й місця, якими стічні води потрапляють до каналізації (на фото нижче).

Роботи по промиванню колектора здійснювала фірма з Житомирщини. Хоча на підприємстві планували очистити лише 400 м, вирішили все ж дійти до чергового колодязя – це ще 19 метрів. Останній колодязь, над яким працювали, знаходиться в кінці вул. Маркіяна Шашкевича на території приватного господарство, яке суттєво постраждало. Саме там вже в сутінках вдалося поспілкуватися з фахівцем компанії, що виконувала роботи.
«Ми маємо 2 колодязі, маємо трубу з насадкою, що проходить між цими колодязями. У рукав високого тиску подається тиск, який має 300 бар. За 4 дні роботи знаходили м’ячі, каміння, пляшки, тобто все, що кидають у каналізацію. Я працюю в цій сфері 13 років і вважаю, що це не міг зробити молочний чи сирний продукт – це зробив час», – зазначив технолог Віталій.

Проте 8 листопада, як планували, завершити роботи не змогли. Адже техніка наткнулася на невідомий предмет, який дістати так і не вдалося. А вже в понеділок, 11 листопада, працівники Дубноводоканалу мають у цьому місці розривати землю і ліквідувати те, що не змогла зрушити з місця навіть така потужна техніка.

«Деякі чиновники лише подивившись на цю масу стверджували, що це точно відходи виробництва сиру. Я розумію чому мер сказав, що на зустрічі не потрібні наші фахівці. Коли я це почув – мене це дуже вразило. Якщо ми комусь тут «поперек горла», то я, мабуть, буду ініціювати перед акціонерами питання про перереєстрацію ПрАТ «Дубномолоко» в іншу область, що суттєво зменшить відрахування в міський бюджет. Тож, я вважаю, що це тиск на бізнес, введення в оману людей, які не розуміються в тонкощах технологічного процесу і ще, напевно, спроба заробити певними чиновниками авторитет. Така ситуація заділа честь наших технологів, які тут живуть і працюють», – підсумував розмову Олег Власюк.
А ще висловив побоювання, що зробленої роботи недостатньо, щоб у майбутньому уникнути повторення ситуації. Адже вдалося прочистити лише частину колектора, а оскільки ніхто не зголосився допомогти – більше фінансових ресурсів витратити підприємство не може, бо вже виділені понад 200 тис. грн – є значною незапланованою втратою.

(2530)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.