Будівництво сміттєсортувального заводу у Дубні – питання часу

Перспектива будівництва сміттєсортувального заводу під носом у дубенчан – на розгляді в Кабміні. З місцем для будівництва практично визначилися
Стихійні сміттєзвалища та офіційні полігони захоронення твердих побутових відходів – вже екологічна катастрофа для України. І поки в Україні роздумують над тим як і де вирішувати питання утилізації та переробки сміття, в країнах Європи вже давно винайшли способи і використовують непотріб – на користь.
Поки що українці не дуже радо сприймають будівництво підприємств по переробці сміття в своїх містах. Так, не дуже тішаться такій перспективі на Львівщині, де неподалік сумнозвісного і відомого на всю країну Грибовицького полігону захоронення твердих побутових відходів влада мала намір побудувати такий завод. Нарікають городяни на роботу вже існуючого сміттєпереробного підприємства, що в Києві. Тим часом країна обростає все новими полігонами та звалищами. За підрахунками, в Україні щороку утворюється близько 14 млн. тонн сміття. Причому, це число не зменшується, а лише збільшується кожного року ще на 2,5%. Лише 3-7% відходів від згаданого числа відсортовуються і спалюються на сміттєспалювальному заводі. А решта 93% (тобто 13,02 тон сміття) потрапляє на сміттєзвалища, які на сьогодні займають 5% території країни, тобто цілу область! Проте, лише 6148 сміттєзвалищ є санкціонованими, а близько 32 984 є незаконними та не мають належного нагляду. А один українець продукує в рік по 350 кілограмів сміття.
Нещодавно постійна комісія Рівненської облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи визнала більшість офіційних полігонів в області такими, що вже вичерпали свої проектні потужності. В тому числі дубенський полігон для захоронення твердих побутових відходів.
Міський голова Дубна Василь Антонюк роз’яснив для Інформаційного порталу м. Дубно, що насправді дубенського полігону для захоронення твердих побутових відходів вистачить для жителів міста ще надовго, а екологічна служба визнала його проблемним в першу чергу тому, що він знаходиться в поймі річки Іква.
– Насправді цей полігон створювався тимчасово. Тоді розроблялася проектно-кошторисна документація на облаштування полігону неподалік хутора Маївка. Проте так все і завершилося невирішеним.
Також Василь Михайлович пояснює, що ситуація зі сміттям складна в цілому і потребує вирішення. Не мають де захоронювати сміття ні Рачин, ні Тараканів, ні Смизька ОТГ. Це проблема всієї Дубенщини.
Міський голова розповів, що сьогодні уряд розробляє програму і планує будівництво сміттєпереробних, сміттєсортувальних підприємств. На Заході України такі заводи думають будувати за кошти держави у містах Дубно та Львів. Чи буде підприємство саме в Дубні – вирішуватимуть остаточно урядовці. Тим паче, що вже розпочате будівництво в Рівному.
Місце для будівництва сміттєсортувального заводу у Дубні вже знайшли. Обрали територію колишнього підприємства по просочуванню деревини.
Але Василь Антонюк поділився своїм баченням:
– Я б віддав перевагу мікрорайону вулиці Семидубської, на околиці міста. А ще краще було б збудувати завод біля хутора Маївка.
Про те, що Дубно розглядається як таке, де в перспективі будуватимуть сміттєсортувальний завод, обговорювали і 27 червня в облраді під час зустрічі голови Рівненської обласної ради Миколи Драганчука з представниками Державного спеціалізованого підприємства «УКРСПЕЦТОРГ» створеного Кабінетом Міністрів України.
Наразі експерти запропонували побудувати два підприємства, які будуть сортувати та переробляти тверді побутові відходи в Сарнах і Дубні.
Голова обласної ради висловив впевненість у необхідності побудови таких заводів, тим більше, що відповідно до чинного законодавства з першого січня заборонено захоронення не перероблених твердих побутових відходів та пообіцяв. Тож очікуємо на візит з області та новини, що у Дубні таки розгорнуть сміттєсортувальну діяльність.

(174)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.