Бібліотеки області отримають нову комп’ютерну техніку з Німеччини

Комп’ютерами планують забезпечити майже 50 книгозбірень області
Бібліотеки Рівненщини невдовзі отримають нову комп’ютерну техніку з Німеччини. Таким чином майже у кожній територіальній громаді області з’явиться можливість обслуговувати відвідувачів, у тому числі переселенців, на вищому рівні.
Річ у тім, що на сьогодні бібліотеки стали інформаційними та цифровими хабами. Тут, зокрема, можна отримати доступ до онлайн-навчання, дистанційної роботи, адміністративних послуг, цифрової освіти. Тож нова техніка є дуже актуальною.
Комп’ютери для книгозбірень передадуть у рамках проєкту  «Бібліотекарі України та Німеччини ‒ разом до Перемоги». Його реалізовують Ernst von Siemens Kulturstiftung (Культурний фонд Ернста фон Сіменса) з Німеччини та ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».
Співвиконавцями проєкту є управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації та КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека».
Загалом комп’ютерами планують забезпечити майже 50 бібліотек області.
Тим часом працівники книгозбірень пояснюють, що в умовах воєнного стану діяльність закладів змінилася. І чималу увагу тут зараз приділяють саме внутрішньо переміщеним особам. Так, у бібліотеках вони можуть дізнатися і про  інфраструктуру населеного пункту, і соціальні заклади та медичні центри, і про благодійні місії, послуги та культурні можливості території.
Разом із тим частина бібліотек громад бере участь в освітньому проєкті «Цифра в кишені» Рівненської ОДА, у рамках якого всіх охочих вчать користуватися найпопулярнішими онлайн-сервісами. І наразі ж є чимало запитів від переселенців, які потребують консультацій щодо оформлення різних видів допомог. Тож бібліотекарі-цифрові тренери реагують на такі виклики і влаштовують відповідні воркшопи.

(31)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.