«Без вини винуватий» або Чи бив вчитель фізики на Дубенщині свого учня

semidubskiy-litseyІнцидент у ліцеї на Дубенщині: вчитель бив учня чи підняв руки аби захиститись від нього (фото)
Відео на якому вчитель б’є учня, а його однокласники це знімають, розлетілось у мережі Інтернет, а сама історія стала відома за межами Дубенщини. Здається незрозумілим як у XXI столітті вчитель може підняти руку на учня. То чи могло таке бути, чи підняв руку 68-річний чоловік на 13-річного юнака, чи навпаки оборонявся від нього, чи справді «без вини винуватий» (як зазначив головний герой цього відеоматеріалу) – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно.
20 вересня вчитель фізики Семидубського аграрного ліцею і ЗОШ І-ІІ ступенів Савчук Леонід б’є учня 8 класу Лазоришина Кирила по голові та руках, а в той час інші школярі сміються з цього та знімають цей інцидент на камеру мобільного телефону. Через кілька днів це відео надсилають сестрі побитого хлопчика Марині, яка навчається у Дубні. Лише після того батьки Кирила дізнаються про цю історію. І аби цей випадок не «зам’яли», батько хлопчика звертається до журналістів та правоохоронців. Хоча спершу пропонував звільнитись цьому педагогу аби не псувати репутацію школи. Так як вчитель, шо бив учня, навіть не намагався поговорити з батьками чи попросити вибачення, то Юрій Лазоришин написав заяву в поліцію.

Аби з’ясувати, що сталось цього дня у навчальному закладі та чому вчитель підняв руку на учня – їдемо у Семидубський аграрний ліцей і ЗОШ І-ІІ ступенів. Близько 12 години, у школі триває урок, однак просимо аби нам покликали директора, так як керівництво має точно знати, що сталось того дня. Керівник навчального закладу Галина Сухолейстер пояснює, що відео цього ж дня їй показали учні і на протязі години вона зразу ж поспілкувалась із вчителем фізики. А ще повідомляє, що за кілька годин до інциденту шкільна медсестра давала таблетки Кирилу Лазоришину, так як у нього боліло серце. Оскільки директор брала участь у Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій у Черкасах, то розслідування цього випадку затягнулось.
Галина Володимирівна додає, що вчитель фізики свою вину заперечує і у пояснювальній записці він вказав, що учня не бив, а лише рефлекторно підняв руки після того як їх підняв Кирило. А сталось все через те, що педагог, зайшовши до класу (кабінету фізики), помітив хлопця, який щось підкладав на вчительський стілець та дав йому зауваження, однак не бив учня.
Також Галина Сухолейстер нам розповіла, що подібних випадків з вчителем фізики не було, щоправда, й не заперечує вона, що усні скарги були на 68-річного Леоніда Савчука.
«Саме у цьому класі минулого року за усними побажаннями батьків я не давала годин цьому вчителю, але втрутилась районна профспілка і юрист з області, і години повернули вчителю», – розповідає директор навчального закладу.
Зі слів Галини Володимирівни, особливо любимим цей педагог серед учнів не був, хоча й працює вчителем понад 40 років.

Після цього у школі психолог провела опитування і зараз працює комісія із вчителів, яка у вівторок подаватиме висновки роботи у Дубенський районний відділ освіти. У цьому відношенні очільниця навчального закладу пропонуватиме 3 варіанти: відсторонити від роботи у 8 класі Савчука Леоніда, оголосити йому догану або ж звільнити, а що оберуть – вирішуватимуть у відділі освіти.
Після завершення уроку нам вдалось поспілкуватись із вчителем фізики Леонідом Климовичем, якого звинувачують у побитті учня. Цей кремезний чолов’яга, після перегляду відео, каже, що руки підняв вверх лише після того, як їх підняв Кирило. Педагог скаржиться на невихованість учня та його погану поведінку. На моє запитання: «Як вчитель вирішує проблеми із такими ж учнями в інших класах», Леонід Савчук говорить, що таких більше немає і що це єдиний «проблемний» учень серед 140 школярів аграрного ліцею.
«Я його не зачіпав, я відігнав його, щоб він не робив збитки. Вже йде урок, а він показує мені, що написано на дошці слово «лох», – розповідає вчитель. «Нехай буде собі там написано. А він мені каже «Ви подивіться на стрілку, куди вона показує».

Однак однокласники «бешкетного» учня заперечують слова їхнього вчителя і заперечують те, що Кирило стрибав на парту того дня. Більше того слово «лох» написане було з початку навчального року, просто Леонід Климович не бачив його до цього. Дівчата цього класу позитивно характеризують свого однокласника Кирила. Більше того, школярі не приховують, що не хочуть аби їх навчав цей вчитель, бо неодноразово словесно Леонід Савчук ображав учнів, принижуючи їхню честь та гідність. І про все це знають і його колеги, і класний керівник. Якими саме словами називає учнів вчитель фізики, діти не повторили, так як зізнались, що їм соромно.
Сам Кирило розповів нам, що того дня він зайшов у клас аби покласти портфель. В той час у класний кабінет із журналом ввійшов Леонід Климович, який наказав негайно вийти.
«Зараз вийду, тільки покладу портфель», – сказав Кирило. Але сам тим часом заглянув у журнал.
За кілька секунд у бік учня полетіла сумка. Після того вчитель замахнувся і почав бити учня по голові та руках. На запитання чи показав Кирило вчителю напис на дошці, хлопець соромливо зізнається «так». Але й додає, що він його не писав і підтверджує слова однокласників, що воно написане на дошці з початку навчального року. Батькам хлопець відразу не розповів, так як боявся, що вони не зрозуміють і тому про всю історію стало відомо трохи пізніше.

Чи виказував би себе «автор» напису і чи варто за це кремезному чолов’язі бити 13-річного юнака – вирішувати кожному. Але, мабуть, багато із нас не хотіли б аби вчитель, який підняв руку на учня, навчав наших дітей. Можливо, ця історія і трохи зіпсує репутацію ліцею і школи, але хіба тільки через це про неї варто мовчати? Якщо є людина-педагог, уроки якої відмовляються відвідувати школярі, а вчителі просять допомоги щодо її звільнення, то чи потрібен такий «взірець» пенсійного віку у навчальному закладі? Звичайно, ми не правоохоронні органи, але не може більшість фактів вказувати на винуватість вчителя.

Цими днями у Семидубському аграрному ліцеї і ЗОШ І-ІІ ступенів була слідчо-оперативна група і наразі відкрито кримінальне провадження по факту легких тілесних ушкоджень.

(120)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.