Батькам загиблого Героя покращать житлові умови
У Смизі, що на Дубенщині, після двох засідань виконавчого комітету матір Героя поставили на «квартирний облік»
Сергій Кочетов – смижанин, Герой України, що віддав своє життя, захищаючи Батьківщину на Сході України. 30 листопада минулого року йому виповнився б 31, та не дожив…1 листопада від мінометного обстрілу неподалік села Славне, що на Донбасі, боєць із позивним «Кіт» загинув. Вдома на захисника чекали батьки, у яких від був єдиним сином, підтримкою та опорою.
До цього Сергій був активним учасником Революції Гідності, брав участь в протистояннях на Грушевського, охороняв Український Дім. На Майдані був важко контужений та мав проблеми із спиною. Незважаючи на болі при ходьбі, 30 серпня 2014 року захисник поїхав на війну добровольцем. У лютому 2015-го року Сергій підписав контракт до закінчення, так званого, АТО.
Ніч з 1 листопада стала фатальною. Внаслідок артобстрілу Сергій та його друг Француз (Микола Саюк із Березнівщини) загинули. Кілька сотень дубенчан на майдані Незалежності, живий коридор, гори квітів, гіркі сльози та майже вся Смига у клубі – так відбувалось прощання із Героєм.
З того часу минуло чотири місяці. А у житті сім’ї Кочетових, крім втрати сина, нічого не змінилось. Бабуся Сергія проживає на хуторі Дворище, а батьки загиблого, яким понад 60, туляться в одній кімнатці помешкання, яке місцеві називають бараками. Причому, без жодних зручностей. Звичайно, аби хлопець був живий, він би допоміг своїм батькам, перемонтував би помешкання, замінив вікна і т.д. Однак Сергія немає, і допомогти рідним він не може.
І ось коли матір «Кота» вирішила стати на квартирний облік аби покращити житлові умови, у Смизькій селищній раді задумались. 28 лютого на засіданні виконкому деякі члени спантеличили присутніх і рішення щодо цього питання не прийняли та перенесли на довивчення.
Чому та як так сталось – вирішили з’ясувати журналісти місцевих видань із активістами, побратимами Сергія Кочетова на Майдані.
2 березня. Смизька селищна рада, всі працюють в звичному режимі, коли на порозі з’являються представники ЗМІ, учасники АТО у складі понад 10 чоловік. Розмову починаємо із головою Пахалюком Миколою Сергійовичем. Очільник про загиблого Героя говорить лише хороше:
«Із Сергієм Кочетовим я познайомився, коли він приїжджав у відпустку. Це людина приємна, настільки скромна, що із ним можна було поспілкуватись на будь-які теми. З Сергієм я мав можливість спілкуватись в кабінеті і мати відверті розмови про ситуацію на Сході».
«Це все добре, але що Ви вже зробили для батьків Сергія?», – запитує Андрій Краснов, який був із смижанином на Майдані.
«Коли у нас був День захисника Вітчизни, тобто на Покрову, ми для воїнів-атовців провели зустріч і кожному, щоб трохи зігріти їхню душу, подарували електричні чайники. Сергія на зустрічі не було, а тому подарунок вручили батькові. Також селищна рада після загибелі виділила матеріальну допомогу в сумі 12, 5 тисяч гривень. Тобто без податків, відрахувань сім’я фактично отримала близько 10 тисяч гривень. Допомогли завезти паливо батькам, а також завезли тверде паливо бабусі Героя», – розповідає Микола Сергійович.
Також голова додає, що до цієї сім’ї у них особливе ставлення. І нас, журналістів, дезінформували. Тому що інформація про те, що на виконкомі не хотіли поставити матір на квартирний облік – неправдива.
«Ми не хотіли, щоб було так, що поставили на чергу і на тому забули. А тому питання доклали на довивчення», – пояснює очільник об’єднаної громади. Хоча й зазначає, що присутнім був лише на початку засідання.
Вела виконком секретар Вікторія Мазурок. Посадовець ознайомила членів із заявою Лариси Кочетової на поліпшення житлових умов та отримання житла, проектом рішення та умовами проживання батьків військовослужбовця. Однак, члени виконкому відхилили це рішення. Ініціаторами в процесі обговорення виступили Віктор Чуюк та Андрій Петрук, мотивуючи тим, що у селищній раді відсутній житловий фонд. Щоправда, Вікторія Ростиславівна вважає, що прийняти цей проект могли, адже суть полягала не в механізмі, а в створенні черги.
Член виконкому Андрій Петрук свою ініціативу пояснив так:
«Питання абсолютно не вивчене. Маючи досвід попередніх 25 років, коли подібні речі спускались, як кажуть, на тормозах. Просто поставили людей на чергу і на тому все закінчилось. Тому було прийняти рішення «відстрочити» для довивчення питання. На сьогоднішній день у нас ведеться відеофіксація сесій, виконкомів, засідання комісій, ми можемо вам продемонструвати в якому руслі йшла дискусія. І говорили про те, що ми повинні взнати – існує державна програма, можемо ми створити якийсь фонд, можемо ми виділити землю, щоб це було дієво, а не просто поставили на чергу».
Крім цього, законодавством України для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, передбачено надання земельних ділянок. Щодо землі Сергію Кочетову, землевпорядник Смизької ради Віталій Ковальчук повідомив, що рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою втратило юридичну силу, так як Герой не встиг скористатись своїм правом. Мама загиблого написала заяву на виділення цієї ж ділянки. На найближчій сесії це питання розглянуть і на думку Віталія Юрійовича, землю площею близько 17 сотих дадуть Ларисі Кочетовій.
Як пізніше повідомили Інформаційному порталу м. Дубно, того ж дня виконком Смизької селищної ради прийняв позитивне рішення в цій справі. І незабаром у Дубенській райдержадміністрації створять спеціальну комісію, яка вивчатиме умови проживання батьків загиблого бійця АТО. Після того рідні Сергія Кочетова отримають кошти, які зможуть використати на придбання житла.
Із цією селищною радою пов’язана ще одна історія. З’ясувалось, що дитина іншого загиблого Героя не харчується безкоштовно у школі, що передбачено Законом. А тому з цього приводу ми поспілкувались із начальником місцевого відділу освіти Вікторією Костюк.
Вікторія Миколаївна зв’язалась із директором Мартинівської школи, яка повідомила, що дитина отримує гарячі обіди безкоштовно з 1 лютого. Так як школярі у Дубенському районі, вийшли із канікул 23 січня, то тиждень, відповідно, дівчинка не харчувалась. Сталось це з вини відділу освіти, оскільки не подали документів на сесію. Свою помилку посадовці визнають і запевняють, що більше такого не станеться.
Нагадаємо, що Смизька об’єднана територіальна громада нещодавно створена і дуже добре те, що посадовці швидко зреагували та виправили свою помилку.
(126)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію