Атовці зібралися силою впливати на владу
Учасники бойових дій АТО створили ініціативну групу, щоб силою добитися у влади Дубна законних земельних ділянок під забудову, яких не можуть дочекатися ще від 2014 року
Через проблему із видачею землі для учасників АТО у міськраді, з ініціативи депутатської земельної комісії Дубенської міськради 12 жовтня відбулася зустріч представників депутатського корпусу Андрія Хижняка та Олександра Ковальчука, які входять в склад комісії, з місцевими військовими, що брали участь в бойових діях на Сході України.
Для учасників АТО десяток соток під забудову гарантовані першочергово. Але, нажаль, це право бійців не завжди реалізовується, зокрема і в Дубні. Вчора дубенські атовці провели збори, щоб вирішити як бути далі і як вплинути на владу міста, щоб пришвидшити процес видачі давно обіцяної та гарантованої законодавством України землі під будівництво кожному і щоб розібратися: як далі розподіляти землю між учасниками АТО. В Дубні, так як в інших містах України, земельне питання – доволі складне. Реальних земельних ділянок, де здійснили зонування, на нинішній день всього 82 (мікрорайони «Берестецька» – 24 та «П’ята школа» – 58, де здійснили детальне планування нових вулиць). А учасників бойових дій, які брали участь в АТО та сімей загиблих, в тому числі, які звернулися до міської ради Дубна з заявою про надання землі під забудову – 407 чоловік. Левова частка з цих 407 заявників очікує на обіцяну державою землю ще з 2014 року. У Дубенській міськраді щораз на розгляд сесії готуються рішення про виділення земельних ділянок під забудову, а чи сад, а чи гараж. Відповідно до заведеного порядку розподілу землі, 60% земельних ділянок мали б наділяти учасникам АТО. Але в місті взагалі не поспішають з вирішенням цього питання. За цей рік спромоглися виділити лише три земельні ділянки для цієї категорії. В той час, коли кожного сесійного засідання у рішеннях – в межах ста різноманітних земельних питань. Так, на останніх сесіях, зокрема, в списках рішень питань учасників АТО – катма. Але деяким депутатам під час останнього чергового засідання землю – «повирішували». Зокрема, Юрію Момотюку – під гараж, та Віктору Матвійчуку (керівнику КП «Зелене господарство») – під сад. Та й сам депутат-земельник Андрій Хижняк, який зорганізував ці збори, міською землею не обділений. В нього в постійному користуванні (а, може, вже і у власності) понад два гектари придатної для будівництва землі в мікрорайоні вулиць Семидубської, «П’ятої школи». Ці землі у його володіннях – на підставі права власності на будівлі, що розташовані на них та дісталися у спадок від батька. Більшість тих приміщень здаються в оренду, у користуванні його фірми, або ж просто пустують. В 2014 році Андрій Хижняк обіцяв, що обов’язково віддасть частину цих земель у власність міста, про що йшлося у місцевих ЗМІ.
Тим часом учасникам АТО Андрій Хижняк під час зборів розповів, що земель в місті обмаль. Наступного року ще здійснять детальне планування нового житлового мікрорайону, що від вул. Берестецької і до меморіалу танкової битви. Там, зі слів Андрія Хижняка, в наступному році ще 49 учасників зможуть отримати землі. Таким чином, сумарно за два роки вдасться задовільнити в межах 120 заявлених прохань про надання землі під будівництво від учасників АТО. А решті, можливо, доведеться наділяти землі на колись болотистих територіях міста.
Андрій Хижняк запропонував учасникам АТО допомогти земельній комісії визначити, яким має бути критерій. Адже заявників – 407, а реальних ділянок – 120.
Далі під час зборів розпочалося те, чого і можна було очікувати: учасники АТО, в яких нерви добряче розхитало на війні, доволі емоційно та, не підбираючи слів, стали звинувачувати міську владу у бездіяльності і в не чесноті. Заявили, що створять ініціативну групу та силою покажуть владі як треба працювати. І тут же навели приклад, що в місті Рівному після таких роз’яснень для атовців швиденько понаходили землі і під забудову, і під сад, і під гараж тощо.
Військові вимагали від Андрія Хижняка роз’яcнень скільки землі і кому розподілили за минулі роки (починаючи від 2104 року) і скільки в тому списку учасників АТО. Зауважили, якщо 60% квота не дотримана, то вже зараз вимагатимуть 90 % від наявних вільних земельних ділянок під забудову у місті. Андрій Хижняк пообіцяв, що цю інформацію візьме для звітності в міськраді. А на запитання чому в минулому році було так мало земельних ділянок надано у порівнянні з попередніми 2014-2015 рр., депутат пояснив, що тоді саме перебував у зоні АТО і не виконував депутатських повноважень.
Тоді бійці стали вимагати проведення ще одного засідання за участю голів земельних комісій обох каденцій, тобто Андрій Шаламая (попереднього скликання) та Тетяну Гончарову (теперішню голову), а також весь склад нинішньої комісії та безпосередньо голову міста Василя Антонюка. Учасники АТО вимагали також інформацію про те скільки землі у місті вільної під забудову відповідно до кадастрового плану.
Далі озвучили пропозиції щодо критеріїв, якими має керуватися комісія у визначенні пріоритетних заявників-атовців на отримання ділянки під забудову. Серед попереднього запропонованого для обговорення: першочергово надавати землю сім’ям загиблих, ранених, далі тим, хто найбільше терміну перебував в зоні АТО, враховуючи час перебування і позиції (передова, тил тощо). Щодо поранених, то також вирішили добре перевіряти інформацію, мовляв, і поранені були всякі. А ще Андрій Хижняк наголосив, що в списку є й такі УБД, які перебували насправді у ВЧ в Харкові на час участі в АТО лише протягом п’яти днів і за це отримали посвідку УБД. Словом, вирішили враховувати документи. Також озвучили пропозицію враховувати нагороди. Все це остаточно вирішили обговорити на наступному засіданні, на якому очікують побачити голову міста, депутатів-земельників та голів земельних комісій двох каденцій.
Крім всього, під час зустрічі учасники АТО нарікали на владу. Так як обіцяли їм багато, а врешті – ні безкоштовного єдиного обслуговування, ні земель, ні людського відношення, ні пошани та грошової підтримки від місцевої влади вони не спостерігають. Так, навели приклади, що у інших містах до 14 жовтня (Дня Захисника України) всім тамтешнім атовцям роздають по дві і більше тисячі, а до 1 вересня – сім’ям героїв з дітьми – грошову допомогу у сумі по 500 гривень і таким же чином вітають з Новим роком та Різдвом. А в Дубні, на противагу, навіть у ЦРЛ з учасників АТО за лікування гроші беруть (хоч відповідно до законодавства лікування для них має бути безкоштовне), а грошової підтримки годі й очкувати. Учасники АТО вимагали справедливого до них ставлення, пам’яті про їх заслуги перед Батьківщиною та дотримання законодавства.
На завершення учасники АТО вирішили створити ініціативну групу для застосування важелів впливу на владу, а депутатів Андрія Хижняка та Олександра Ковальчука (теж військовослужбовців) – визначити своїми лобістами у міськраді.
Наступну зустріч запланували провести 21 жовтня о 16.00. Тоді й визначатимуть, хто із 407 таки стану володарем омріяного земельного джек-поту, який у міськраді розподілять в цьому році.
(930)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію