А що, якщо хтось захоче отруїти водою дубенчан?
Чому стратегічний об’єкт не захищений та не облаштований належним чином?
Якщо в Дубні пошкодити центральні електромережі, то не буде світла, для підприємств зупиниться робота, якщо пошкодити газопровідні труби, то буде напівпаралізоване місто, зупиниться все, що від нього працює. У цих випадках все ремонтується і відновлюється, але людське здоров’я не зазнає шкоди. Але, щоб це зробити потрібно подолати багато перешкод. А от, щоб отруїти дубенчан – виявляється багато робити не потрібно, оскільки головна водонапірна станція, в народі «водокачка», не облаштована ні відповідним парканом, ні повноцінною охороною. Ті, хто там працюють, не мають спеціальних засобів і обладнання для захисту стратегічного об’єкта для безпечної життєдіяльності міста. На території «водокачки» є можливість вільного доступу до резервуарів із водою, яка тече по централізованих водопровідних мережах Дубна, куди теоретично можна насипати будь-які сторонні речовини чи рідини.
На хвилину можемо змоделювати ситуацію, коли уявний терорист засипав будь-яку отруйну речовину в резервуар із чистою водою і така вода буде в кожній домівці, де є центральний водопровід. Страшно, тому що одного ранку можна прокинутись і напитись такої води. І це буде проблема не однієї людини чи десяти, а тисячі містян. Наслідки – катастрофічні, а тому не дай Боже такої ситуації нікому. Це можна розцінювати як злочинну недбалість. Але, на жаль, у нас на глобального рівня проблему звертають увагу, коли вже щось сталося.
Для прикладу, за даними СБУ, у вересні агент ФСБ отримав завдання від кураторів: здійснити диверсію на одному з об’єктів «Рівнеоблводоканал». Контррозвідники затримали зловмисника безпосередньо після закладання ним вибухового пристрою. При цьому, що об’єкти в Рівному відповідають вимогам і доступ до них геть не відкритий, як у нас.
Цією публікацією хочемо звернути увагу, що для розвитку міста повинні бути інші пріоритети. Краще б стратегічний об’єкт забезпечили надійною охороною, парканом, відеоспостереженням, а не витрачали кошти на черговий пам’ятник.
(287)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію