Депутати не дали продати дитячий табір, хоча й аудитори рекомендували

У Дубні встановлять ще один пам’ятний знак, а працівникам освіти виплатять «оздоровчі»
75 чергова сесія Дубенської міськради, що розпочалась 12 липня, стартувала традиційно з депутатських запитів, звернень. Їх не було, а тому секретар міськради Віктор Недашковський оголосив звернення Луцької міської ради. Волинян турбує реформа мистецької освіти, а тому просять скасувати наказ Міністерства культури від 24.04.2019 «Про затвердження типових освітніх програм елементарного підрівня початкової мистецької освіти» і Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затверджене наказом Міністерства культури 12.07.2018. Дубенські депутати підтримали волинських колег.
Усно Валерій Потапчук озвучив заяву керівника ГО «Дубенська січ» Сергія Яковчука про масове розпивання міцних алкогольних напоїв та неналежне виконання службових обов’язків поліцейськими при патрулюванні на святі Івана-Купала на Острівку. Нетверезі люди понищили майно громадської організації та погрожували фізичною розправою, а на звернення до поліціянтів з цього приводу, за словами Сергія Яковчука, вони ніяк не відреагували. Вирішили, що начальник поліції має вжити заходів щодо охорони громадського порядку, контролю за громадським порядком на належному рівні. Міський голова згадав про Козацьку варту, на яку також виділяють кошти з міського бюджету і яка має слідкувати за громадським порядком.
До обранців міської ради від імені громади Свято-Іллінського собору звернувся настоятель Ігор Когут. Священник просив дозволу на встановлення пам’ятного знаку на честь прийняття Томосу. Його хочуть встановити неподалік від церкви і пам’ятника Т. Шевченкові, оскільки на цьому місці молилось районне і міське благочиння ще до його надання. За задумом, знак має бути з граніту у вигляді історичного документу зі словами Кобзаря «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю». Проєкт монументу розробив письменник Микола Тимчак. Звернення депутати підтримали, але домовились, що попередньо мають узгодити точний ескіз пам’ятного знаку в присутності духівництва і місце його розташування.
Спірним і обговорюваним виявилось питання про затвердження переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом продажу через електронний аукціон. Якщо не було особливих заперечень щодо нежитлової будівлі на пров. Медичний, 8, то чимало їх було щодо дитячого оздоровчого табору в Судобичах (Світанкова зоря). Він не функціонує, а на нього з міського бюджету витрачають кошти на оплату праці охоронців.
Андрій Хижняк поцікавився використанням донорської допомоги, зверненням до підприємств, аби вони використовували ці будиночки, а літом оздоровлювались діти. Василь Антонюк відповів, що звертався до Віктора Яковчука, який опікується Берізкою, і він каже, що справа ця не вигідна. Цьому не повірив Юрій Мельник. Депутат навчає дітей футболу і ревно відстоював їхні інтереси.
«Вчора я виклав у депутатську групу фото дітей, з якими я займаюся. Бачили які у них задоволені обличчя? Це тільки одна група. Друга – старша група – дасть Бог буде грати на Україну. Діти почали підготовку. Я б з великим задоволенням повіз їх туди, щоб в мене діти всі разом були, щоб вони харчувалися, навіть і без футбольного поля, я б провів недільні збори, організував загальну фізичну підготовку. І я не один такий в Дубні. У нас є сильна тренерка з волейболу, хороший наставник з атлетики, шикарна «Джура» з Тириком. Найлегше продати».
А ще додав, що при такому наповненні міської казни могли б знайти кошти на табір. На що мер зауважив, що бюджет поповнився суттєво завдяки військовій частині та про необхідність фінансування дитячого садка і басейну в ЗОШ № 7. Сперечались і навколо дитячого садка, мовляв кошти Зрештою за перший пункт питання проголосували «за» 24 обранці, другий – тільки 6, ще 6 проти, 11 утримались. Після чого Василь Антонюк зазначив, що винесли на розгляд питання через те, що аудитори вважають, що відділ освіти необґрунтовано використовує кошти.
Після прийняття звіту щодо виконання бюджету міста депутати вносили до нього зміни. Начальниця фінансового управління Світлана Розмислович повідомила пропозиції до проєкту рішення, а тоді пропозиції бюджетної комісії. Обласна рада вирішила зменшити об’єм субвенції на субсидії, пільги дубенчанам на 27 млн 669 тис. 900 грн. А Кабмін збільшив субвенцію на 818 359 грн на соціально-економічний розвиток, які в основному розподілили між школами та садками, капітальний ремонт вулиці Забрама, капітальний ремонт спортивного майданчика ЗОШ № 3 та обладнання для ПМСД. Освітянську субвенцію у 19 186 грн спрямували на підвищення кваліфікації педагогічних працівників НУШ і у 242 545 на заходи для підвищення якості освіти – придбання ПК та послуг з доступу до мережі Інтернет. Майже 149 тис. грн отримає КП «Зелене господарство» на ремонт теплиць. Міська рада просила забрати 70 тис. грн з програми розвитку громадянського суспільства і розподілити їх так: 50 тис. грн на програму забезпечення представницьких витрат і 20 тис. грн на програму розвитку міжнародного співробітництва. 180 тис. грн під програму «Пам’ять» спрямували на іншу бюджетну програму. В управлінні архітектури хотіли зняти 2860 грн з поточного ремонту доріг і спрямувати їх на програму створення та ведення містобудівного кадастру.
Чимало змін пропонував відділ охорони здоров’я. Зокрема 219329,88 грн на придбання наркотичних препаратів для онкохворих, як і 90 тис. на спецхарчування хворим на фенілкетонурію та ліки хворим на муковісцидоз перенесли на інші програми в галузі охорони здоров’я. Видатки в розмірі 199500 на купівлю медобладнання міській поліклініці та 55000 грн на придбання оргтехніки стоматологічній поліклініці спрямували на програму «Здоров’я дубенчан». Зміни торкнулись і видатків на оплату енергоносіїв.
Аби персонал загальноосвітніх закладів не лишився без «оздоровчих», а працівники міжшкільного навчально-виробничого комбінату – без зарплати, Світлана Розмислович озвучила пропозиції:
«Управління освіти з метою забезпечення заробітної плати учкомбінату та оздоровлення технічного персоналу просить: зменшити об’єм видатків на заробітну плату по програмі утримання інклюзивно-ресурсних центрів на суму 451 400 грн і розподілити їх між двома установами: учкомбінат 195200 грн і загальноосвітні школи – 256200 грн. І ще одна зміна по управлінню – по Угоді мерів 200 000 грн з капітального ремонту, термомодернізації ДНЗ № 4 перенести на капітальний ремонт будівель НВК «ЗНЗ-ДНЗ».
Запропоновані ідеї депутати підтримали.
При вирішенні питання про розвиток туризму обранці знову підняли тему мотузкового парку, оскільки він не функціонує. Довго посадовці пояснювали причини, але, як підмітив Юрій Мельник, дітей не хвилюють питання ліцензій, відсутності ГО, яка готова цим займатись, вони могли б проводити тут своє дозвілля влітку.

(333)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 26 Липня, 2019

    […] місце під пам’ятний знак з нагоди отримання Томосу. Нагадаємо, що на сесії 12 липня депутати надали дозвіл на його […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.