33 річниця Чорнобиля: суми компенсацій та допомоги
33 роки Чорнобильської катастрофи, І біль, і пам’ять, і тривога…
Минає 33 роки як сталася найбільша та найжахливіша за всю історію людства техногенна аварія на Чорнобильській АЕС.
Чорна дата ще багато років нагадуватиме людям про знівечені долі, спорожнілі оселі, сльози матерів, діти яких полягли у двобої з чорнобильським лихом. Пам’ять – це єдине, що ми можемо віддати героям, які за покликом рідної землі вступили у палаючий реактор на захист рідного народу. Бо ці люди, не шкодуючи сил і життя, виконали присягу на вірність народові України. Подвиг героїв завжди буде в наших серцях.
Незважаючи на значну відстань від трагічного дня, проблеми потерпілих громадян не зникають, не втрачають своєї гостроти і актуальності, а увага до них і, насамперед до тих, хто постраждав, не стає менш пильною.
Нині на Дубенщині проживає 595 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 118 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Коло, пов’язаних з аварією невідкладних проблем вимагає від влади залучати значні зусилля та кошти на соціальний та медичний захист постраждалих громадян.
Управління праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації забезпечує виконання державних програм із подолання наслідків Чорнобильської катастрофи соціального спрямування, зокрема, надання пільг та проведення соціальних виплат, які передбачені державним бюджетом на зазначені цілі.
Згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», протягом 2018 року здійснено виплату компенсацій, допомог та надання пільг на загальну суму 478,7 тис. грн , а саме:
– грошова компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які віднесені до І та ІІ категорії – 337,6 тис. грн ;
– грошова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 13,4 тис. грн;
– виплата на додаткову відпустку терміном 16 календарних днів для працюючих І та ІІ категорії – 23,4 тис. грн;
– оплата санаторно-курортного лікування громадянам, віднесених до категорії І та дітей інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою – 81,8 тис. грн;
– оплата грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування громадянам, віднесених до категорії І та дітей інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою – 7,2 тис. грн
Витрат на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та пільгове зубопротезування – 15,3 тис. грн.
Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
Висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу. Наша повага і шана тим, хто щодня бореться зі страшними хворобами, викликаними катастрофою. Від усього серця зичимо героям-ліквідаторам міцності духу, здоров’я та впевненості у завтрашньому дні!
Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам!
Управління праці та соціального захисту населення
Дубенської райдержадміністрації
(126)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію