14 дитячих колективів та учасників колядували в одному місці (фото)

У Дубні колядувала дітвора та збирали кошти для пораненого земляка
На Богоявлення Господнє в Дубні вкотре організовують свято «Колядує вся родина, моя рідна Україна». Цьогоріч, у порівнянні з іншими роками, його влаштували в Будинку дітей та молоді, а не на вулиці. Сьогодні, 20 січня, людей назбирався повний зал. Колядували та віншували дитячі колективи.
«У нас сьогодні 13 колективів, включаючи «Різдвяний передзвін» зі села Верба, та наймолодший учасник, учень школи № 3 Олесь Шевчук. Розпочинав свято ансамбль «Дубен» міського будинку культури, які разом з тим ставлять театралізацію. Будинок дітей та молоді представляють 3 колективи, – розповідає начальниця відділу культури та туризму Тетяна Єфімчук. – У районі проводять Різдвяні піснеспіви, а мені захотілось започаткувати щось своє, міське. Так склалось, що ми розпочинали свято разом із початком війни на Сході. І ми збирали кошти ще тоді, організовували благодійні ярмарки, продавали солодке. А з часом, на жаль, виникають такі потреби, й цей рік не став винятком. Зараз у нас важкопоранений Михайло Земба. Містяни та жителі району перейнялись цим і організації збирають кошти й приносять нам, ще будуть доносити. Я думаю, що потрібно проводити такі свята, коли прославляємо Ісуса, водночас з благодійною метою. Ми повинні об’єднуватись і навіть тією малою копійчиною допомагати тим, кому це зараз потрібно».


Співочі таланти дубенчанам демонстрували діти зі всіх навчальних закладів Дубна, Будинку дітей та молоді та, як уже зазначалось, зі с. Верба. У їхньому виконанні звучали як відомі, так і рідкісні колядки. Так, наприклад, Олесь Шевчук здивував повстанською колядкою. Мама хлопчика Вікторія Шевчук поділилась тим, як син готувався до виступу:
«Лесик у нас учасник багатьох виступів, лауреат різноманітних конкурсів, дипломант фестивалю у Львові, переможець конкурсу «Grand Fest Кам’янець 2019». І він захотів колядувати. Каже: «Всі до нас приходять колядувати, а я не ходжу». Я сказала, що сам не піде. Він попросив свого дядька. Мені ж довелось шукати колядку. Хотіла оригінальну. Знайшла повстанську. Лесик виконував її, щоправда, під фонограму в Миколаївському монастирі на Різдво і всім дуже сподобалось. Вчора вони колядували її у Свято-Вознесенській церкві на Підборцях. На Різдво колядували в лікарні».

Під час свята залом пустили скриньку для допомоги пораненому землякові. Нагадаємо, що дубенчанин Михайло Земба нині перебуває в Києві. Військовий напередодні Різдва травмувався в зоні ООС. Його стан важкий. На Різдвяних піснеспівах 17 січня вдалось зібрати 10,5 тисяч, а сьогодні «наколядували» понад 10800, хоча ще мають донести гроші.

Традиційно, не було переможців і переможених. Всі учасники заходу отримали дипломи за участь та солодощі.


(296)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.