Знайденого скелета на Дубенщині перепоховають

кривуха скелет1Після проведення експертизи рештки скелету солдата часів Другої світової війни, що знайшли біля Кривухи, перепоховають
Виявлені на Дубенщині рештки скелету людини, кулемета, «каски-халхінголки» і протигазу належать солдату, який загинув у одній із найбільших танкових битв Другої світової війни, яка велася за Дубно-Луцьк-Броди. Його перепоховають після експертизи, повідомили Інформаційному порталу м. Дубно у Відділ комунікації ГУНП в Рівненській області.
Нагадаємо, 30 червня, рівно через 75 років після битви, 32-річний дубенчанин виявив на соєвому полі поблизу села Кривуха рештки скелету людини, сталеву каску і протигаз часів Другої світової війни. Окрім цього, на дні каски знаходився папірець, на якому зазначено маркування каски, а також поряд лежало безліч гільз калібру 7,62, на яких викарбуваний 1939 рік.

Як зазначає колишній журналіст газети «Червона зірка» Петро Яковчук, у червні 1941 року німецькі війська, наступаючи на радянські землі, відвойовували територію за територією. Однак під Дубно бій, у якому брали участь понад 3200 танків, зупинився. І наші війська майже тиждень стримували німецько-фашистських загарбників. Тому і ввійшла в історію ця битва як перша найбільша танкова. Коли німці все ж захопили територію, своїх загиблих з поля бою забрали, а радянських воїнів залишили.

«Як повідомляли мені старожили із села Кривухи, тамтешнє поле було встелене тілами солдат. Їх тоді ніхто не хоронив, а лише закопували тіла в окопах на місці бою та смерті».

Крім того, 68-річна дубенчанка Марія Шендера розповідає про жахливі події війни зі слів своєї знайомої 84-річної Марії, очевидцем Другої світової війни. Жінка вже померла, однак її розповіді закарбувалися у пам’яті дубенчанки назавжди.

Жінка переповідає, що до будинку на хуторі Кривуха прийшли двоє німців, двоє поляків та наказали батькові з братом, аби ті йшли копати дві могили (ями). Вони стягували понівечені тіла солдат з усього житнього поля. При цьому німці сказали роздягати мертвих воїнів. На запитання батька чому, відповідь була цинічно простою: щоб більше влізло. Крім того, жінка зазначає, що на полі вони виявили мертвого капітана, у кишені якого було фото дружини і маленького сина. Того чоловіка поховали одягнутим разом із фото.
«На тому місці біля двох могил при ґрунтовій дорозі посадили два кущі калини. Та тепер нема ні хутора, ні дороги, і невідомо де розташовані могили, — бідкається жінка. Та поряд, як розповіла очевидиця битви дубенчанці, були поховані п’ятеро німців, вони, звісно, були одягнені.
Неподалік місця знайдених рештків при дорозі одиноко стоїть дерев’яний хрест, на якому ще видніється табличка із надписом «Воїнам Червоної армії, які загинули на цьому полі у 1941 році». Поблизу невеличкого дерев’яного огородження хтось посадив кущі троянд.

Виявлені рештки кісток скелету правоохоронці вилучили та направили на дослідження до Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи, яка і визначить стать, вік та давність поховання померлої людини. Після результатів експертизи, яка триватиме не менше одного місяця, правоохоронці ініціюватимуть перепоховання загиблого воїна належним чином.
Працівники поліції звернулися до організації пошуку жертв війни та політичних репресій «Пам’ять», представники якої оглянули та провели розкопки місця, де були знайдені рештки загиблого солдата часів Другої світової війни. «З цього можемо зробити висновок, що тут дійсно був бій, тому в подальшому будемо робити глибше дослідження, коли на полі зберуть урожай, – зазначив представник організації Михайло Баланович. – Місцеві мешканці переповідають, що на цьому місці була велика битва, тож нам ще належить виявити решту залишків загиблих воїнів аби в подальшому перепоховати належним чином з усіма військовими почестями».

Відео можна переглянути тут.

(101)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.