Зміни в освіті: 12-річна освіта, сертифікація вчителів

освітаВ Україні хочуть змінити освіту: запровадити 12-річну школу та сертифікацію вчителів, від якої залежатиме заробітна плата

Як інформує УНІАН, про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Зокрема, в законопроекті «Про освіту» передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року, а також створення окремої моделі сертифікації вчителів.

За її словами, перші випускники 12-річки з’являться в Україні в 2029 році. «Діти, які зараз навчаються у п’ятому, шостому або десятому класах, не будуть переводитися на інші програми», – підкреслила Інна Совсун.

Крім того, вона роз’яснила мотивацію впровадження програми 12-річного навчання. Зокрема, зазначила Інна Совсун, 12-річна освіта переважно присутня у більшості європейських країн.

«Але вона має сенс не просто тому, що так є в Європі… Сьогодні ми бачимо, що, коли діти закінчують школу в 16-17 років, вони часто не готові, щоб прийняти остаточне рішення. Прийняти правильне рішення, з яким буде комфортно жити і працювати, щодо своєї подальшої долі», – додала Інна Совсун.

«У випадку впровадження профільної старшої школи, вочевидь, вони (школярі) здійснюють певний вибір щодо загального профілю навчання. Але раптом дитина у 18, коли вона закінчує школу, зрозуміла, що фізмат – це зовсім не її, у неї залишається варіант вступити на щось інше», – заявляють у Міносвіти.

Крім того, Інна Совсун додала, що в 11-річну програму в нинішньому суспільстві складно вмістити весь спектр необхідних знань.

«Законопроектом передбачається створення окремої моделі сертифікації вчителів. Вчитель, котрий хоче отримувати вищу зарплату, проходить сертифікацію, отримує вищу категорію і таким чином отримує надбавку до зарплати. Таким чином планується стимулювати підвищувати кваліфікацію чи хоча б підтверджувати ту, яка була», – сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, новий законопроект «Про освіту», який зараз перебуває на громадському обговоренні, передбачає для учнів нову модель здобуття середньої освіти – впродовж 12 років, з яких 1-5 класи – це початкова школа, 6-9 класи – базова школа, 10-12 класи – профільна старша школа.

(147)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. sania :

    Нехай би повикидали з програми різні диференціали, похідні, які потім знову вчать у ВИШах, і які у повсякденному житті абсолютно непотрібні. Не впевнений, що хоча б один зі ста чоловік обчислює площу криволінійної фігури через інтеграл… Зате на дроби дається в десять разів менше часу, ніж 40 років тому. Вчимо похідні, не вміючи додати 1/2+1/3.
    Маю підозру, що Інна Совсун сама не працювала вчителем, бо інакше б розуміла, що “вмістити весь спектр необхідних знань” в одну людину взагалі неможливо. І що таке – “весь спектр необхідних знань”? Для кожної людини він свій, значною мірою не схожий на інших…
    P.S. Сам з вчительської сім’ї, вже у третьому поколінні, так що трохи маю уявлення про предмет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.